Przygotowująca się do rundy wiosennej IV ligowa MKS Granica Bogatynia w swoim piątym meczu kontrolnym rozegranym 22 lutego br. rozgromiła w Zgorzelcu 8 – 0 aspirującą do IV ligi Nysę Zgorzelec.

Zawodnicy Ireneusza Słomiaka przez 90 minut kontrolowali sytuacje na boisku nie dopuszczając gospodarzy do stworzenia groźnej sytuacji pod bramką Marcina Gawlika. Pierwsza połowa po dwóch bramkach Łukasza Pastuszki i po jednej Grzegorza Sawickiego oraz Dawida Więckiewicza zakończyła się wynikiem 4 – 0. W drugiej połowie dwie bramki dołożył Dawid Więckiewicz, jedną Michał Szydło oraz Łukasz Pastuszko. Był to dobry mecz kontrolny dla naszych zawodników, którzy przez większość meczu realizowali założenia taktyczne trenera Ireneusza Słomiaka strzelając zawodnikom ze Zgorzelca aż 8 bramek.

MKS Granica Bogatynia: Marcin Gawlik, Marcin Suchocki, Sebastian Mikulski, Łukasz Duduć, Grzegorz Kazimierski, Damian Sochacki, Michał Szydło, Dawid Więckiewicz, Grzegorz Sawicki, Łukasz Pastuszko, Grzegorz Deszcz, Radosław Pietkiewicz, Dawid Słomiak.

Trener zespołu: Ireneusz Słomiak

Bramki: 3 x Łukasz Pastuszko i Dawid Więckiewicz, po 1 Grzegorz Sawicki i Michał Szydło.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko