Zdjęcie archiwalne, Dominika Starczewska, fot. R. SławińskiW dniach 27-30 grudnia 2012 roku UKS EL-TUR SP 3 w Bogatyni zorganizował, przy aktywnej współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji V Ogólnopolski Turniej Szachowy „U Styku Trzech Granic”

Zawody w grupie „A” rozgrywano w coraz popularniejszej formule krótkiego turnieju pięciorundowego. W zawodach wzięło udział 59 zawodników (35 w grupie A i 24 w grupie B). Turniej, puchar i pierwszą nagrodę w wysokości 1500 zł wygrał arcymistrz Jacek Tomczak.

Wyniki grupy A:

1 miejsce – GM (arcymistrz) Jacek Tomczak – AZS Poznań

2 miejsce – IM (mistrz międzynarodowy) Kamil Stachowiak – AZS WSB Wrocław

3 miejsce – Piotr Tworzydło – WKSz GANT Hetman Wrocław.

Najlepszymi zawodnikami z Bogatyni okazali się: Dominika Starczewska i Adrian Grześków (oboje zajęli 12 miejsce). Otrzymali nagrodę specjalną ufundowaną przez naszego zawodnika obecnie mieszkającego w Australii – Piotra Stupaka.

W grupie B wygrał Michał Koziorowicz, a druga była Emilia Załucka – oboje z Gorzowa Wlkp.

W grupie B w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Grupa do lat 10:

1 miejsce – Michał Koziorowicz – Gorzów Wlkp.

2 miejsce – Emilia Załucka – Gorzów Wlkp.

3 miejsce – Wojciech Góral - Zgorzelec

Fundusz nagród wynosił 5.500,00 zł. Nagrody finansowe w grupie A (5000,00) oraz nagrody rzeczowe o wartości 500,00 w grupie B zostały wręczone najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach wiekowych. Nagrody zwycięzcom wręczył Pan Dominik Kulaś prezes Dolnośląskiego Związku Szachowego oraz Dyrektor OSiR w Bogatynia, pan Konrad Wysocki.

Zarząd UKS EL-TU SP3 Bogatynia serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju pracownikom i dyrektorowi OSiR Panu.Konradowi Wysockiemu.