W sobotę tj. 25 sierpnia br. o godzinie 17.00 nasi zawodnicy rozegrali wyjazdowy mecz w Kłodzku, fot. MKS Granica BogatyniaW sobotę tj. 25 sierpnia br. o godzinie 17.00 nasi zawodnicy rozegrali wyjazdowy mecz w Kłodzku. Po dwóch remisach Granica w trzecim swoim meczu pokonała tamtejszą Nysę Kłodzko 2-0

W pierwszej połowie gra była wyrównana i toczyła się w środku pola. Najlepszą sytuację zawodnicy Nysy mieli w 19 minucie gdzie dobrą interwencją popisał się Jarek Czekański wybijając piłkę nogą z linii bramkowej. Granica odpowiedziała w 34 i 42 minucie, gdzie dwie przeprowadzone akcje naszego zespołu nie zamienił na bramki Łukasz Pastuszko. W drugiej połowie Granica nadal grała konsekwentnie w środku pola, co przyniosło efekt bramkowy. Po faulu na Tkaczyku w 71 minucie i pięknym strzale z 25 metrów z rzutu wolnego Marcina Chrzanowskiego nasz zespół prowadził 1 – 0. W tej samej minucie Mateusz Piskorski po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko.

Mimo osłabienia nasi zawodnicy grając do końca konsekwentnie w środku pola, zdołali po ładnej akcji całego zespołu i podaniu piłki przez Krzysia Tkaczyka do wychodzącego na wolną pozycje Michała Szydły podwyższyć w 90 minucie wynik na 2 -0. Trzeba zaznaczyć, że jest to druga bramka strzelona przez młodego juniora (brawo).

Podsumowując mecz, uważam, że Granica była lepszą taktycznie i dojrzalszą drużyną, a gospodarzom w konfrontacji z nami zabrakło argumentów, zwłaszcza w ofensywie.

Nysa Kłodzko – MKS Granica Bogatynia 0-2

Bramki: Marcin Chrzanowski 59 minuta 0:1, 90 minuta Michał Szydło 0:2.

Kartki: 46 minuta Mateusz Piskorski - żółta kartka oraz 70 minuta druga żółta kartka w konsekwencji czerwona kartka.

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański, Łukasz Duduć, Sebastian Mikulski (62 minuta, Sebastian Fularz), Marcin Chrzanowski, Mariusz Omelański, Jewgen Savczuk, Piotr Krzesiński ( 32 minuta Łukasz Pastuszko), Michał Mokijewski (46 minuta Michał Marszałek), Daniel Szywała ( 46 minuta Michał Szydło), Mateusz Piskorski, Krzysztof Tkaczyk. Ponadto w składzie wystąpili: Piotr Koryto oraz Igor Olczak. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.