Piłkarze na meczu, foto. MKS Granica BogatyniaChoć nazwa Wielka Lipa, kojarzy się z lipną - słabą grą, to nic z tego. Goście postawili dla naszego zespołu w pierwszych 25 minutach, grając z pierwszej piłki, bardzo wysoko poprzeczkę

W 12 minucie Radek Pietkiewicz po podaniu Michała Marszałka mógł wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie, lecz trafił w wybiegającego bramkarza. W 25 minucie po składnej akcji Sokoła, napastnik Pyzłowski po obronie Jarka Czkańskiego dobił piłkę i było 1-0 dla Gości. Zawodnicy Granicy nie odpuszczali i ambitnie dążyli do wyrównania, co udało się w 37 minucie. Radek Pietkiewicz zmusił do błędu obrońcę Sokoła Pruchnickiego, który głową strzelił sobie bramkę samobójczą. W 44 minucie najlepszy w tym meczu Marcin Chrzanowski strzelił z woleja obok słupka, a już minutę później Michał Marszałek podał piłkę w pole karne Radkowi Pietkiewiczowi, który nie dał żadnych szans dobrze broniącemu bramkarzowi Sokoła i Granica prowadziła 2-1.

W drugiej połowie tak jak i w pierwszej gra była szybka. Oba zespoły dążyły do zdobycia bramki i co jakiś czas pod jedną, jak i pod drugą bramką było gorąco, lecz żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Granica zagrała najlepszy mecz w tym sezonie, choć jeszcze nasi zawodnicy nie realizują w pełni planów taktycznych trenerów. Bardzo dobry mecz zagrał Marcin Chrzanowski, który co jakiś czas uruchamiał podaniami prostopadłymi naszych napastników, którzy stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika.

MKS Granica Bogatynia – Sokół Wielka Lipa 2-1

Bramki: 25 minuta – Pyzłowski, 37 minuta Pruchnicki (samobójcza), 45 minuta Radek Pietkiewicz.

MKS Granica Bogatynia: Czekański - Mikulski, Koryto, Sawczuk, Rachwał (60 Szywała) Pastuszko(80 Kloczkowski), Piskorski (70 Szydło),Tkaczyk, Chrzanowski, Marszałek, Pietkiewicz. Ponadto w składzie wystąpili: Marcin Gawlik, Piotr Krzesiński, Sebastian Fularz.

Trenerzy: Ireneusz Słoma, Paweł Rychter.

W sobotę tj. 22 września swoje mecze rozegrali:

• Juniorzy trenera Ryszarda Szydło, którzy na stadionie przy ulicy Sportowej podejmowali Bóbr Marciszów, tylko zremisowali 1-1.
  • Trampkarze trenera Jacka Panfila na wyjeździe pokonali 3-0 Chrobry Nowogrodziec.
  • Młodzicy Lucjana Powierskiego zremisowali 0-0 również na wyjeździe z Chrobrym Nowogrodziec.
  • Natomiast w niedzielę „ŻACY” Adriana Cieślika zajęli 9 miejsce w turnieju zorganizowanym w Bogatyni na stadionie przy ulicy Sportowej.