Za nami czwarta edycja Biegu Ulicznego "Bogatyńska Dycha".

W niedzielę 3 września 2023 roku w Bogatyni zebrali się miłośnicy biegania zarówno z naszej gminy jak i zawodnicy z zagranicy (startował nawet zawodnik z Korei Południowej). O godzinie 9:30 rywalizowały ze sobą dzieci w "Rodzinnym Biegu Krasnala" na dystansie około 500 metrów. Na starcie zjawiła się prawie setka dzieciaków w różnym wieku. W tej kategorii każdy z uczestników był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal. Dla wielu był to pierwszy start w sportowych zawodach. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczął się bieg dla dorosłych. Frekwencja dopisała, liczba uczestników 120 była największa z dotychczasowych edycji naszego biegu. Do wyboru były dwa dystanse 5 km i 10 km oraz szereg kategorii wiekowych, kategoria "Monar", kategorie dla mieszkańców Bogatyni, Niepełnosprawni, Nordic Walking...

W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN 10 km zwyciężył Niemiec Patrick Köning (32:13) wyprzedzając Adama Stippa (33:31) na trzecim miejscu podium znalazł się zawodnik z Czech Jiří Čivrný (33:37). Bieg w męskiej kategorii w tym roku był tak szybki, że zeszłoroczny zwycięzca ze swoim czasem w tym roku nie dostałby się nawet na podium (zająłby dopiero 6 miejsce). Wśród kobiet najszybsza była (podobnie jak przed rokiem Elżbieta Kowalewska (42:00) przed Joanną Łukasik (45:06) oraz Barbarą Teodorowicz (47:48).

Pełne wyniki, także z poszczególnych podkategorii dostępne są na stronie firmy zajmującej się pomiarem czasu: https://wyniki.datasport.pl/results4367/indexnew.php

Na powyższej stronie widnieją statystyki, klasyfikacje z podziałem na wszystkie kategorie a także zdjęcia uczestników. 

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do analizy.

Zawodnicy z podium w kategoriach OPEN KOBIET i MĘŻCZYZN na dystansach 10 km oraz 5 km zostali uhonorowani okazałymi pucharami, nagrodami rzeczowymi a zwycięzcy innych podkategorii otrzymali dyplomy oraz także nagrody rzeczowe. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale specjalnie zaprojektowane na tę okoliczność. Po biegu na każdego z zawodników czekała pyszna zupa gulaszowa.

Gratulujemy wspaniałego startu w tegorocznej edycji biegu z jednoczesnym zaproszeniem na Piątą odsłonę "Bogatyńskiej Dychy", która odbędzie się 1 września 2024.

W przyszłorocznej edycji biegu przewidujemy nagrody pieniężne za pobicie rekordów trasy, które na chwilę obecną wynoszą:

Mężczyźni: Vit Pavlista: 30:54, 

Kobiety: Michaela Vojtekova 39:37.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.