Kobiety ze Stowarzyszenia Sekcja Turystki Rekreacyjnej Bog-Tur w Bogatyni w dniach 11-12.03.2023 zorganizowały wyjazd rekreacyjny w góry, z okazji Dnia Kobiet.

Trasa początek miała od Świątyni Wang do Samotni żółtym szlakiem, a miejscem zakwaterowania było schronisko Strzecha Akademicka.

Pogoda była bardzo zróżnicowana. Na początku był silny wiatr i śnieg. Obowiązkowym przystankiem była Samotnia, najpiękniejsze miejsce w Karkonoszach.

Po przybyciu do Strzechy Akademickie i zakwaterowaniu, udaliśmy sie na wspólną kolację, a po zmianie strojów na wspólną zabawę. Było zabawnie i wesoło. Niektórzy bawili sie prawie do białego rana.

Rano 12.03.2023 po śniadaniu udaliśmy sie w drogę powrotną. Tym razem wybraliśmy się w kierunku Lučni Boudy w Czechach. Tam obowiązkowo czeski napój. Z Lučyni Boudy udaliśmy sie w kierunku Słonecznika, dalej Pielgrzymów i docelowo do Świątyni Wang.

Łącznie zrobiliśmy około 20 km.

W drodze powrotnej pogoda nas rozpieszczała a widoki zapierały dech w piersiach.

Idąc w kierunku Słonecznika spotkaliśmy rzeczywiście silny, porywisty wiatr. Schodząc jednak niżej do Pielgrzymów zachwyciliśmy sie ciszą, puszystym i śniącym śniegiem. Drzewa zastygnięte były w zimowej szacie.

Wyprawa udana. Na zakończenie tradycyjnie pstrąg w Chacie Izerskiej w Świeradowie.

Relacja Elżbieta Kalwasińska

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.