5 marca 2023 roku w wielu miastach w Polsce jak i na całym świecie odbyły się XI biegi upamiętniające pamięć Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wśród tych miast nie mogło zabraknąć Bogatyni, która już po raz ósmy była organizatorem lokalnym. Bogatyński zalew zgromadził w niedzielny ranek około 150 biegaczy, którzy przybyli z całymi rodzinami.

Po uroczystym otwarciu, odczytaniu listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza i odśpiewaniu hymnu zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Bieg organizowany był na trzech dystansach.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci w „Biegu Małego Wilczka”. Wszyscy biegacze udekorowani zostali pamiątkowymi medalami oraz słodkim poczęstunkiem.

Kolejną odsłoną był bieg historyczny na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Trzecim, najdłuższym dystansem była trasa o długości 3926 m. Zwycięzcy tego biegu nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami.

Najszybsze trzy panie to kolejno: Edyta Chmura-Cichosz, Anna Choja i Maja Czarniecka.

Wśród mężczyzn zwyciężył Adrian Szydłowski, który wyprzedził Marcina Bielawę i Jakuba Choję. Na wszystkich uczestników czekała gorąca wojskowa grochówka oraz kiełbasa pieczona przy partyzanckim ognisku. Każdy startujący otrzymał także pamiątkowy certyfikat uczestnictwa podpisany w artystyczny sposób przez pana Adama Kusiaka.

Bogatyńska edycja biegu „Tropem Wilczym” wpisała się w gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.

W imieniu organizatorów za pomoc przy organizacji biegu pragniemy podziękować: Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni, funkcjonariuszom Straży Miejskiej, Gminnemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania oraz ratownikom medycznym IZA-MED.

relacja: OSiR Bogatynia/UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.