5 listopada 2022 roku, u naszych zachodnich sąsiadów odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie z udziałem 17 klubów z Niemiec oraz trzech z Polski. Na starcie zameldowały się kluby z: Drezna, Berlina, Gorlitz, Bauzen, Freital, Zittau, Weixdorf, Ravensburg, Świdnicy oraz Rudnej.

Na nowoczesnej pływalni w Görlitz naszą reprezentację stanowili: Jakub Purzycki (2005), Aleksander Peremicki (2007), Bartosz Kołodziej (2007), Kornelia Lech (2007), Kacper Poźniak (2008) oraz najmłodsze zawodniczki klubu: Natasza Bochno (2013) oraz Hanna Peremicka (2013). Pływacy swoje wytrenowanie sprawdzali na odcinkach 100 i 200 -metrowych. Dla najmłodszych było to ciężkie wyzwanie, gdyż na tak długich odcinkach ścigali się po raz pierwszy. Rekordy życiowe, medale oraz doświadczenie to dorobek podopiecznych trenera Pawła Mielnika.

Największe powody do zadowolenia miał Aleksander, który zdobył 3 złote medale przesuwając granice swoich życiówek oraz Bartek, który stanął na najwyższym stopniu podium w stylu grzbietowym oraz zdobył brązowy medal w najbardziej wszechstronnej konkurencji 200 m stylem zmiennym.

Wielkie emocje dostarczyła sztafeta męska, która otarła się o podium w konkurencji 4 x 50 stylem dowolnym OPEN oraz zajęła V miejsce w stylu zmiennym. Najmłodsze podopieczne pomimo stresu niezwykle dzielnie pokonały cztery długości pływalni zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce, zostawiając za sobą wiele zawodniczek. Dziewczęta bardzo dobrze poradziły sobie w swoich stylach.

Natasza popłynęła w stylu grzbietowym na 3 miejsce, a Hania w stylu klasycznym (żabka) na 2 miejsce. Niestety skrupulatność niemieckich sędziów co do poprawności startu i nawrotu nie pozwoliła sklasyfikować młodych pływaczek.

Zawody były okazją do pogratulowania i zrobienia pamiątkowego zdjęcia z mistrzem świata juniorów – Szymonem Misiakiem. Wychowanek z zaprzyjaźnionego klubu Shark Rudna wywalczył dla Polski złoty medal w sztafecie zmiennej.

Wyniki na: http://www.sv-lok-goerlitz.de/veranstaltungen/2284602/2022/11/05/8.-int.-neisse-pokal-jg.13-u.%C3%A4.-in-g%C3%B6rlitz.html

Serdecznie gratulujemy!

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.