fot. ZSPiGW piątek 17 października w Zespole Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej i Gimnazjum im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie miało miejsce wyjątkowe zdarzenie

W świetlicy szkolnej, która na ten dzień zamieniła się w nastrojową kawiarenkę, odbył się wieczór poetycki p. Edyty Marii Franczuk. Pani Edyta jest naszą rodzimą pisarką i poetką. Wiersze pisze od dwóch lat. W tym czasie wydała dwa tomiki poezji – Schody do życia i Ławka.

Inicjatorką spotkania była p. Krystyna Proch ze Stowarzyszenia Górnołużycki Działoszyn. W blasku świec i przy dźwiękach muzyki uczniowie gimnazjum czytali wybrane przez siebie wiersze. Wśród gości znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia p. Andrzej Grzmielewicz, dyrektor szkoły p. Irena Michalik, ks. Ryszard Kulpa, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz społeczność lokalna.

Po prezentacji wierszy uczniowie zadawali pytania autorce. Podczas spotkania można było nabyć oba tomiki oraz grafiki autorstwa mamy poetki, które stanowią swoistą ilustrację jej wierszy.

Wieczór prowadziła p. Agnieszka Drewniacka, nauczyciel języka polskiego. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.