"Dziób w dziób" to tytuł dramatu, który będzie wystawiony na deskach Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Twórcami spektaklu są bogatynianie zrzeszeni wokół grupy teatralnej.

Malina Prześluga to chyba ulubiona autorka bogatyńskiego teatru. Niebawem będzie  miała premierę kolejna sztuka (vide Premiera sztuki "Bleee..." w wykonaniu Neoscenic Katapulta) tej autorki zrealizowana kierownictwem Beaty Bystrykowskiej. "Dziób w dziób" to historia, w której (źródło opisu wydawcy książki: Anna Stasiak/tashka.pl) wróbel Przemek, odrzucony przez swoje najbliższe otoczenie, obciążające go winą za śmierć brata, próbuje zbliżyć się do stadka gołębi – bandy, jak same siebie nazywają. Stanowią one zwartą grupę, do której nie chcą nikogo dopuścić (zwłaszcza mało poważanego wróbla), a łączy je wspólny cel – okrutne pomszczenie przyjaciela, zjedzonego, jak sądzą, przez podwórkowego kota. W dramacie Maliny Prześlugi wiele musi się wydarzyć, by ptaki – niezależnie od swojej przynależności – zaczęły współpracować ze sobą „dziób w dziób”, a kot poskromił swój łowiecki instynkt.

Bogatyńska premiera będzie miała miejsce 09.06.2016 o godz. 18.00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny. Za reżyserię i kostiumy i kostiumy odpowiedzialna jest Beata Bystrykowska. Scenografią zajęli się Beata Oszust i Arkadiusz Junik. Muzyka i światło do przedstawienia jest dziełem Szymona Mazowieckiego, Marka Trzcińskiego i Przemysława Tracza. W rolę postaci wcielą się: Paulina Brałkowska, Zuzanna Bilińska, Oliwia Jurzyk, Paulina Sieradzka, Kamila Kaczmarska, Marcelina Stachyra i Jakub Sadowski.

Dziób w dziób

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.