Czwartek 6 czerwca w Bogatyni przebiegł pod znakiem roztańczonych polskich i czeskich przedszkolaków. 

6 czerwca 2024 roku maluchy z terenu miasta i gminy Bogatynia oraz z Hrádka nad Nysą wzięły udział w XXV „Międzynarodowym Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych”. Wydarzenie, które ma już ćwierć wieku tradycji, jak zwykle odbyło się w pięknie udekorowanym ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni. 

Zespoły zaprezentowały przygotowane tańce, które zostały następnie symbolicznie ocenione przez jury, w tym przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza. Jurorzy także mieli zadanie – odgadywanie melodii z popularnych kreskówek. Motywem tegorocznych występów scenicznych były bajki. Wszystkie dzieci zaprezentowały się fantastycznie i każda z grup otrzymała maksymalną ilość punktów. Celem imprezy była integracja przedszkolaków z polsko-czeskiego pogranicza, uwrażliwienie dzieci na doznania artystyczne oraz uświadomienie im, że także ruch i muzyka są formami wypowiedzi. Było gwarnie, kolorowo i radośnie. Po pełnych wrażeń występach na małych tancerzy czekał ciepły poczęstunek.

„Międzynarodowy Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych” był ostatnim już działaniem w ramach polsko-czeskiego partnerskiego projektu "Przedszkola Trójstyku”. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Program Interreg Republika Czeska – Polska 2021-2027.

Źródło: UMIG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.