28.02.2024 roku na terenie Zakładu Karnego w Zarębie dzięki uprzejmości dyrektora mjr Mateusza Jaraczewskiego odbyło się spotkanie skazanych z poezją, którzy ponadto mogli wysłuchać najznamienitszych polskich utworów.

Już po raz trzeci naszą jednostkę penitencjarną zaszczycili swoim przybyciem poeta Pan Krystian Krzysztof Jankiewicz wraz z Paniami Angeliką Felsztyńską i Wiolettą Milewską, które w wyjątkowy sposób deklamowały utwory liryczne, które wyszły spod pióra naszego Gościa. Swoją poezję również prezentował sam autor. Mieliśmy zaszczyt również gościć Panią Bożenę Mazowiecką - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Bogatyni, która była uczestniczką programu „The Voice of Poland Senior”. Solistka za pośrednictwem swojego głosu jak i wyśmienitego repertuaru pozwoliła zapomnieć o miejscu w którym się wszyscy znajdowaliśmy. Wybrzmiałe teksty wywarły na skazanych olbrzymie wrażenie. Można było zobaczyć wzruszenie w oczach ludzi, którzy na co dzień zgrywają wielkich „twardzieli”, odpornych na wszelkie bodźce zewnętrzne. Twórczość oraz talent naszych Gości spotkały się z wielką aprobatą zgromadzonych podczas wydarzenia skazanych, a sami artyści zostali wynagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Wspomnienie dzisiejszego dnia pozostanie na długo w sercach i głowach osadzonych.

Podziękowania za pomoc należą się również Panu Pawłowi Czaplińskiemu Dyrektorowi Domu Kultury w Siekierczynie, który dzięki profesjonalnej obsłudze sprzętu studyjnego wspomógł artystów oprawą akustyczną.

Tekst i zdjęcia: zespół prasowy Służby Więziennej 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.