Późnym piątkowym popołudniem 9 lutego w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zespół Trzy Korony rozpoczął „3 Dni Dobrego Grania”, grając przez ponad godzinę swoje największe przeboje, takie jak „Kwiaty we włosach”, „Historia jednej znajomości”, czy „Nikt na świecie nie wie”. 

Wieczór pełen nostalgii i polskiego rocka z lat 70. zakończył się podwójnym bisem i wspólnym tańcem w sali widowiskowej bogatyńskiego ośrodka kultury, udowadniając, że muzyka jest językiem, który łączy pokolenia.

W sobotę - 10 lutego Stadion Miejski przy ul. Sportowej zamienił się w muzyczną arenę głównie dla hip-hopowych rytmów. Hip-hop & DMC Festiwal przyciągnął sporą rzeszę mieszkańców, a występy artystów, takich jak Maciek Wowk ze swoim DMC, EV i Therapeutic Crew oraz występ lokalnego artysty Bielana dostarczyły niezapomnianych wrażeń, pokazując siłę i różnorodność lokalnej sceny hip-hop na Dolnym Śląsku.

Zwieńczeniem 3 dni Dobrego Grania był niedzielny wieczór, który należał do miłośników muzyki z wielkich ekranów. Koncert „Podróż za jeden uśmiech”, który odbył się w niedzielę 11 lutego w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, to była emocjonalna podróż przez największe polskie hity filmowe. Aneta Kolendo i Krzysztof Pachołek, wraz z orkiestrą FIVE UP i gościnnym udziałem Bogatyńskich Amazonek, zapewnili niezapomniane aranżacje utworów z filmów, takich jak „Janosik”, czy „Czterej pancerni”.

Patronat Burmistrza Wojciecha Dobro Łowicza oraz zaangażowanie lokalnych instytucji kulturalnych sprawiły, że „3 Dni Dobrego Grania” okazały się wydarzeniem, które na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Bogatyni, a zainteresowanie i frekwencja potwierdziły, że muzyka jest istotną częścią Naszej wspólnoty.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.