W ubiegły czwartek, 11 stycznia, na deskach Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, już po raz dwudziesty drugi, odbył się Przegląd Widowisk Jasełkowych "Jasełka 2024" przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, przedszkoli oraz szkół podstawowych miasta i gminy. Prowadzącym wieczór był Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury - Marcin Woroniecki.

W ramach XXII Przeglądu Widowisk Jasełkowych "Jasełka 2024" zaprezentowało się blisko 200 dzieci z placówek: Przedszkola Publicznego nr 7 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 1 w Porajowie, dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju, jak również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Niestety sezon na przeziębienia sprawił, że w przeglądzie nie wzięły udziału dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5.

Tego wieczoru w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej mogliśmy podziwiać pełne zaangażowania inscenizacje teatralne, przygotowane przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gminy oraz ich opiekunów. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek w którym wzięli udział również zaproszeni na ten wieczór goście - burmistrz Wojciech Dobrołowicz oraz Zastępca Burmistrza ds. Społecznych - Aleksandra Ratajczak. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Na koniec, za ten pełen pozytywnych emocji, blisko dwugodzinny, jasełkowy wieczór, podziękował najmłodszym i ich opiekunom burmistrz Wojciech Dobrołowicz. 

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.