W zimową środę – 20 grudnia 2023 roku odbył się w BOK Koncert "Melodie Świąt z Turoszowianami" przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Bogatyni. Honorowym patronatem to wydarzenie objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia – Pan Wojciech Dobrołowicz, który wraz z ze swoim zastępcą– Panią Aleksandrą Ratajczak zaszczycili go także swoją obecnością.

Turoszowianie oraz koło teatralne z Jedynki przenieśli uczestników widowiska w magiczny czas świąt. Do południa – o godz. 9.30 i 11.00 w koncercie uczestniczyli uczniowie klas 1-3 z SP nr 4, SP nr 3, SP nr 1 oraz przedszkolaki z terenu miasta i gminy Bogatynia.

Natomiast wieczorem o godz. 17.00 artyści wystąpili przed wszystkimi mieszkańcami, którzy mieli ochotę zanurzyć się w klimat świąt z melodiami zaaranżowanym przez zespół , który zaprezentował niezwykłe interpretacje tradycyjnych kolęd, pastorałek i piosenek związanych z zimą. Wydarzenie miało także na celu integrację społeczności oraz promocję tradycji i kultury. Organizatorzy koncertu dziękują wszystkim za wsparcie oraz obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni/UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.