24 września Zespół Wokalny "Amazonki" wziął udział w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, którego organizatorem był Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny oraz Towarzystwo Muzyczne z Częstochowy. Patronat nad Festiwalem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej.

Pierwszy etap konkursu odbył się on-line. Dwa utwory patriotyczne w wersji video zostały wysłane do organizatora, który następnie dokonując ich przesłuchania, zakwalifikował "Amazonki" do finału. Finał odbył się w siedzibie zespołu "Ślask". Tam, na dużej scenie, wśród kilkudziesięciu zespołów i wokalistów z całej Polski, przy dźwiękach akordeonu Bogdana Michalika i z dyrygentem Radosławem Hemplem zaśpiewane zostały kolejno "Serce w plecaku" oraz "Wojenko, wojenko".

Po długich obradach i koncercie finałowym w wykonaniu zespołu "Śląsk" jury przyznało nagrody. Zespół "Amazonki" otrzymał wyróżnienie i nagrodę specjalną - pobyt wraz z warsztatami artystycznymi w siedzibie Zespołu "Śląsk".

Prezentacje sceniczne pieśni patriotycznych stanowiły swoisty hołd złożony ludziom czynu, muzyczny obraz upamiętniający historię, dzieje oręża i narodu polskiego walczącego o suwerenność, niepodległość Ojczyzny oraz o przyłączenie Śląska do Polski. Wspólne uczczenie i świętowanie obchodów przyczyniło się do krzewienia wartości patriotycznych, integracji Polaków i artystycznych środowisk twórczych, wyrażających postawę patriotyczną w upowszechnianie i pielęgnowanie tradycji narodowych.

Udział w konkursie od początku wspierał Burmistrz Miasta i Gminy pan Wojciech Dobrołowicz, który także motywował Zespół podczas etapu finałowego w Koszęcinie.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.