9 września Bogatynia, po raz kolejny, przyłączyła się do największej akcji czytelniczej w kraju, jaką jest „Narodowe czytanie”. W dwunastej edycji wydarzenia, któremu patronuje Para Prezydencka, czytano fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - powieści, na której wychowały się pokolenia Polaków.

W Parku Preibischa, w pięknej scenografii przygotowanej przez pracowników biblioteki, zebranych uczestników wydarzenia przywitali Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Dyrektor Biblioteki Bożena Mazowiecka. Wśród koszy jabłek, ciętych kwiatów słonecznika, ozdobnych traw i sielskich rekwizytów wybrzmiały przeżycia bohaterów powieści i opisy bogatej, nadniemeńskiej przyrody. Fragmenty lektury czytali uczniowie oraz dyrektorzy gminnych szkół, członkowie bogatyńskich stowarzyszeń, dyrektorzy podległych jednostek. Jeden z fragmentów odczytali burmistrz Wojciech Dobrołowicz i wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak. Czytanie lektury zakończyło się pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

Jak co roku, organizatorzy akcji zadbali o słodkie upominki dla osób czytających oraz słuchaczy. Wielkim powodzeniem cieszyło się też stoisko Koła Gospodyń z Markocic, gdzie częstowano swojską pajdą chleba ze smalcem.

Dziękując wszystkim za udział w wydarzeniu, burmistrz Wojciech Dobrołowicz podkreślił: „To coroczne, wyjątkowe spotkanie jest nie tylko doskonałą okazją do promowania czytelnictwa, ale też polskiej kultury narodowej i patriotycznych wartości”.

„Narodowe Czytanie” w Bogatyni jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej przez Klub Nauczycielski „Izis”.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.