Wszystkich miłośników numizmatów i tych, którzy chcieliby poznać niezwykłą wartość historyczną starych monet, banknotów i innych znaków pieniężnych zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni na spotkanie z Panem Ryszardem Kozłowskim. 

Ryszard Piotr Kozłowski (ur. 1956 r.) jest emerytowanym policjantem. W latach 1985-1997 pracował w Komisariacie Policji w Bogatyni. Członek zielonogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Od wielu lat publikuje artykuły na temat mennictwa miejskiego i królewskiego we Wschowie. Autor książki „Mennictwo wschowskie” (wyd. PTN Oddział Warszawa, 2018), która jest pierwszym kompleksowym opracowaniem historii denarów miejskich Wschowy i monet królewskich wybijanych w okresie od połowy XIII do połowy XVII wieku we wschowskich mennicach. Współorganizator wystawy żetonów dominialnych i pieniędzy zastępczych w Muzeum Ziemi Wschowskiej (w 2022). W grudniu 2022 opracował i wydał pierwszy tom biografii XIX wiecznego wschowskiego nauczyciela Maxa Kirmisa, który propagował lokalną historię Wschowy i Neumünster (Przyczynki do historii herbów i monet wielkopolskich. 1. Wschowa).

Prelekcja jaką przygotował Pan Ryszard dotyczyć będzie zagadnień związanych z numizmatyką oraz historii i monet Królewskiego Miasta Wschowy. Serdecznie zapraszamy 29 marca b.r. o godzinie 17.00 do Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni. 

źródło: biblioteka publiczna 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.