Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia oraz Bogatyński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają wszystkie Panie na „Tandem Kulturalny” z okazji Dnia Kobiet. Co kryje się pod tą nazwą? Mianowicie dwa wydarzenia kulturalne: koncert oraz seans filmowy w kinie KADR 3D.

8 marca w kawiarni „Atena” o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert zespołu „Kilobobu Orchestra”

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie BOK (dolny hol) od poniedziałku (6 marca) w godz. 15.00-20.00.

O zespole:

Kilobobu Orchestra to: Przemysław Tracz – gitara, Karol Szkibiel – perkusja, Szymon Justyński – gitara basowa, Łukasz Rogacki – trąbka.

Kilobobu w swojej pierwotnej koncepcji jest duetem grającym improwizowane bity oparte na rytmie perkusji i zapętlonych riffach gitary i basu, przy użyciu techniki nazywanej 'live looping'. Jako duet zespół zagrał dotychczas kilka koncertów w Polsce i Niemczech. Kilka miesięcy temu skład poszerzył się o basistę i trębacza. Celem było nagranie Live Session i zarejestrowanie kilku utworów. Udało się ! Dawne kompozycje duetu zyskały nowe brzmienie i charakter. Przy okazji spotkań powstały też zupełnie nowe utwory.  Wszystkie utrzymane w stylistyce fusion jazz - łączące mocne bity, ciepłe brzmienie trąbki oraz melodyjne gitarowe riffy. Wszystko to usłyszycie na najbliższym koncercie.

O muzykach :

Przemysław Tracz – z wykształcenia pedagog i muzykoterapeuta. Od lat aktywny muzyk, gitarzysta, kompozytor i producent, współpracujący z muzykami z regionu w Polsce, Niemczech i Czechach. Były pracownik Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.  Twórca takich zespołów jak Seven Wheels, PDO, SeBoom, Cold Train, Kilobobu Orchestra. Skomponował muzykę do filmu dokumentalnego "Goni nas wiatr" reż. Szymon Wasylów. Występował na m.in. festiwalu Mandau Jazz w Zittau, Hałda Jazz w Bogatyni, W 2021 wydał autorski album projektu Seven Wheels – Acoustic Works, który w całości samodzielnie skomponował, nagrał i wyprodukował.

Szymon Justyński - basista, producent, kompozytor, aranżer. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Basista w zespole Bartka Deryło, z którym zadebiutował w konkursie ''Debiuty'' na 58. KFPP w Opolu. Na stałe  współpracujący muzycznie z Teatrem Polskim w Szczecinie oraz Zakładową Orkiestrą Dętą Kopalni Turów. Założyciel zespołu Young Electric Band, z którym zdobył nagrodę specjalną na konkursie ''Powiew Młodego Jazzu 2020'' organizowanym przez Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Kompozytor oraz producent debiutanckiej EP-ki -  YaniKa  - Tough Lovin’.

Współzałożyciel projektu ''BEST OF SADE'', cieszącego się popularnością na scenach w całej Polsce. Od 2016 roku odpowiedzialny za oprawę muzyczną na odbywającym się w Bogatyni od 39 lat ''Turnieju Małych Form Satyrycznych''.  Miał okazję współpracować z wieloma osobowościami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, teatralnej oraz kabaretowej - między innymi:

Artur Andrus, Bartek Deryło, Wojtek Justyna TREEOH!, Joanna Kołaczkowska, Michał Martyniuk, Patrycjusz Gruszecki, Krzysztof Materna, Andrzej Poniedzielski, Tropiki, YaniKa, Tantfreaky, Lech Nawrocki, Katedra, Joanna Wąż i wielu innych.

Łukasz Rogacki - trębacz, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, absolwent klasy trąbki jazzowej na Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wieloletni działacz kulturalny na terenie miasta oraz gminy Bolesławiec.  Lider zespołu Łukasz Rogacki Quintet oraz współtwórca zespołu Def Mono Jazz Ensemble. Muzyk na stałe współpracujący również z zespołem Wiewiórka Na Drzewie oraz elektrownianym big bandem Big El Tur Band. Jest koordynatorem części muzycznej projektu odtworzenia kultury Starego Śląska stworzonego przez Stowarzyszenie Kulturalne 'Miasto w Mieście' pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zagrał liczne koncerty w klubach i na scenach polskich i zagranicznych m.in. trasa w Rumunii i Chinach. Swoje inspiracje muzyczne czerpie z bardzo zróżnicowanych gatunków muzycznych, których spektrum zawiera min. muzykę ludową, hip-hop i free jazz.

Karol Szkibiel - perkusista z 30 letnim stażem grający na co dzień w kilku formacjach między innymi w Paihivo, LiOne, Kilobobu Orchestra a także BIG EL TUR BAND. Współpracujący również z muzykami z Liberca, Bolesławca, Zgorzelca i Wrocławia. Na koncie posiada nagranych kilka płyt studyjnych, zagranych mnóstwo koncertów w kraju i za granicą (największy jak do tej pory w karierze występ na 20. Przystanku Woodstock).

9 marca  o godzinie 18.00 zapraszamy do kina KADR 3D na seans komedii romantycznej „Pamiętnik przelotnego romansu” (napisy,2D)

Wstęp na seans jest darmowy!

Więcej o filmie na filmweb.pl

Zachęcamy gorąco do spędzenia tegorocznego Dnia Kobiet z „Tandemem Kulturalnym” w Bogatyńskim Ośrodku Kultury!

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.