Bogatyński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia pt: „Rubinowe gody”, który odbędzie się 22 marca 2023 r. o godzinie 18.00 w naszej sali widowiskowej.

Rubinowe gody Krzysztofa Kędziory to opowieść o małżeństwie, o miłości, o zmieniającym się świecie… Grażyna i Marian obchodzą czterdziestą rocznicę małżeństwa, czyli rubinowe gody właśnie. Córka w prezencie funduje im weekend w luksusowym hotelu. A oni w tych luksusach nie są w stanie zorientować się w superrozwiniętej technologii – nie wiedzą, jak włączyć światło, otworzyć drzwi... Problemy z technologią para ma, ale poza tym są pogodnymi, dobrymi ludźmi, choć nieco różnymi. Ona jest pełna werwy, pełna chęci zbadania owego niezwykłego dla rubinowej pary świata, on to przeciętny Polak, który woli gazetę, piwko, telewizornię, ale oboje gdzieś w środku pełni uczuć, oddania, miłości. I pokazują nam, że miłość się nie starzeje…

Ale nie tylko o miłość w sztuce chodzi - Rubinowe gody to także kpiąca opowieść o polityce i politykach. Przedstawiciel tej klasy (czy kasty?) objawia się nagle… Bardzo nagle i bardzo dziwnie. Jego pojawienie to otwarcie kolejnej opowieści – o wartościach, jakie na co dzień spotykamy. Nie tylko w teatrze i nie w teatrze przede wszystkim. Obie te opowieści – o miłości i o polityce – spaja Danny, boy hotelowy. Ale czy Danny to tylko boy?

Reżyseria: Wojciech Dąbrowski.

Występują: Małgorzata Szeptycka, Paweł Okoński, Radosław Kasiukiewicz, Rafał Kwietniewski.

Scenografia: Wojciech Stefaniak; Kostiumy: Maria Tomczak; Muzyka: Bartosz Pernal; Opracowanie muzyczne: Bartosz Pernal, Paweł Dobosz; Światła: Alicja Pietrucka; Asystent reżysera: Artur Zachorodny.

Bilety w cenie 85 zł do nabycia w kasach BOK oraz na kupbilecik.pl

Kasa (dolny hol) czynna jest od piątku do wtorku w godzinach 15.00 – 20.00.

Kasa (księgowość) czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -14.00.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.