23 lutego 2023 r. gościem naszej biblioteki była Monika Jurgiel z promocją książki pt. „Dziękuję za moje dzieciństwo”, wydanej przez Wydawnictwo Zen w 2022 roku. Pani Monika przyjechała do nas z Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie mieszka, pracuje i nadal się uczy. Jest w trakcie studiów z Terapii Uzależnień.  

Urodziła się i wychowała w Bogatyni, tu ukończyła szkołę podstawową i średnią, a następnie studiowała na Uniwersytecie w Zielonej Górze. Nominowana jako - Osobowość Roku 2022 w Gazecie Lubuskiej, w kategorii nauka.

Na łamach swojej książki autorka decyduje się ściągnąć z siebie piętno osoby współuzależnionej, osoby z syndromem DDA. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie kroki należy podjąć by uwolnić się od przykrych doświadczeń. Pani Monika uświadomiła jak ważne jest podjęcie terapii, aby wybaczyć swoim rodzicom. Ważna jest również praca nad sobą, rozwój osobisty, poznanie siebie i swoich potrzeb. Prowadzi stronę „Coach w Szlafroku”, gdzie można znaleźć materiały motywujące i inspirujące do zmian na lepsze w swoim życiu. Poleciła wszystkim zainteresowanym osobom fachową literaturę jak choćby: „Nie zaczęło się od ciebie” Mark Wolynn, „Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików” Robert J. Ackerman.

Książka „Dziękuję za moje dzieciństwo” dostępna jest w Oddziale dla dorosłych. Zapraszamy do lektury.

źródło: biblioteka publiczna

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.