- reklama -

Bo już dawno Was opisali, zmierzyli i sprofilowali. A dane zapisali, graf. PitfallZagotowało się ostatnio. Zdarza się. Gdzie się kręci, tam temperatura rośnie. Bywało i wcześniej tu i tam gorąco, latało to i owo w obie strony – jak to w emocjach silnych. Tymczasem jakoś wrażenie mam, że to teraz ma nieco inny wymiar – choć możliwe, że już to kiedyś grali, jednak w pamięci grzebać mi się nie chce - bo całkiem możliwe że nic w niej nie ma. Jedno się wydaje. O sieć ludziom poszło. O oburzenie

Rozlało się ono w świętym prawie po pajęczynie, oburzenie wspomniane strachem jakby podszyte, nakryte narzutką wyszytą w histeryczne wzory. Wystrzeliło znaczkami zakazu, jakimiś maskami takimi co drukować się mają, lajkami, dontlajkami i wszystkim tym czym wyrazić może się kontra lub pro... O jakieś coś idzie, co wszystkim może być – i niczym. Coś już wiadomo. Słyszy się.

Ktoś już podobno czytał i wie, inni wiedzą twierdząc że nie czytali – a wyszło formalnie że tak, że wiedzą i zgodę wstępna swoją dali, szum się zrobił, reszta gęby rozdziawia z ciekawości tego co się dzieje. Ciekawi ich, ruch się zrobił i szum spory – rąk potrzeba, a to prosto tak do walki ruszyć, jakby klan wrogi tyci kliknięciem zmieść z online'owego pola. Nie wiedzą do końca o co idzie, ale nieważne. Coś się ma skończyć podobno, więc dołączają się do buntu, jak każdy się buntuje kiedy potencjalnie może się ukrócić... Ale co?

„Jak to co, to tak zrobione – ułożone, że wszystko może być, cokolwiek. Zagrożenie idzie” - dalej nie wiadomo dokładnie, ale temperatura rośnie mimo to. Hasła: INWIGILACJA – na przykład. Pływa toto po samym wierzchu oburzenia, niczym oka w rosole. Zamieszane, przygłaskane i tak wypływa. Bo nikt nie lubi jak się go śledzi, a kroki notuje. Więc bunt. A ten trzeba wyrazić. Jak ?

Najłatwiej nie lubić lubienia zjawiska powszechnej kontroli i regulacji. Podpatrywania i podczytywania. Możliwości są duże. Sieć globalna ma narzędzia do skupiania ludzi w jednym wspólnym cybermiejscu, zupełnie dobrowolnie, daje im możliwości działania na wielu płaszczyznach, globalnie, można lubić, nie lubić -popierać lub też nie, podpisywać, słać i naciskać. W dodatku personalnie. Z pełnym profilem – co lubię, co czytam, oglądam, słucham, obserwuję uczestniczę, co chętniej a co nie. Co myślę, co robię, gdzie mieszkam i z kim, a związek mam otwarty, małżeński czy inny trudny, do tego koligacje rodzinne . Nawet współrzędne GPS gdzie kotlet zjedliśmy, da się... Do tego znajomych bez liku – już cały tłum się szykuje, już mniej więcej wiadomo o co idzie, wszyscy mamy to samo skopiowane. Już łatwiej się nie da.

No to idziemy, razem, wszyscy określeni, opisani, scharakteryzowani i zarchiwizowani, protestujemy przeciw naruszeniom naruszając, przeciwko ograniczeniom – ograniczając. Już całkiem realnie wywrót nam się marzy, kamienie też realne zaczynają latać, obalać chcemy, coraz to nowe „ciała” się przyklejają – od zwykłych ulicznych bandytów po cynicznych i zakłamanych polityków, kolejne miasta donoszą o zamieszkach, aresztowaniach, zniszczeniach...

Majtając w zacietrzewieniu sztandarami i transparentami nie chcecie dostrzec, że dla świata już dawno bez portek latacie, jak to Edward Redliński napisał: „...jakby z fiutem na wierzchu...”, jak pionki na planszy gracie według nie swoich reguł. Bo już dawno Was opisali, zmierzyli i sprofilowali. A dane zapisali. Ale, „grunt to bunt”, jakkolwiek to wygląda.

Pitfall

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Kategoria: Felietony

Pozostałe informacje

Sprawdzamy kandydat…

23-10-2020 Wyświetleń:1495 14 Komentarzy

Nowy komisariat w Bo…

23-10-2020 Wyświetleń:661 5 Komentarzy

UMiG: Żadne podwyż…

23-10-2020 Wyświetleń:1038 11 Komentarzy

Podróż do Niemiec …

23-10-2020 Wyświetleń:758 3 Komentarze

Cała Polska w czerw…

23-10-2020 Wyświetleń:190 Brak komentarzy

Policjanci zatrzymal…

23-10-2020 Wyświetleń:528 Brak komentarzy

Uroczysta inauguracj…

22-10-2020 Wyświetleń:599 Brak komentarzy

Odmówiono rejestrac…

22-10-2020 Wyświetleń:3207 20 Komentarzy

Zatrzymano Polaka po…

22-10-2020 Wyświetleń:573 Brak komentarzy

Zatrzymali podejrzan…

22-10-2020 Wyświetleń:1096 Brak komentarzy

Od jutra Czesi wprow…

21-10-2020 Wyświetleń:2191 Brak komentarzy

Sprawdzamy kandydat…

21-10-2020 Wyświetleń:2358 28 Komentarzy

sobota, październik 24, 2020