Bogatynia: informacje, komentarze, sport, kultura

- reklama -

Aktualności

piątek, czerwiec 14, 2024
12 czerwca uczniowie klasy 3c uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach, które są elementem programu edukacyjno-obronnego pod nazwą „Edukacja z wojskiem”. Program został przygotowany i jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej.
piątek, czerwiec 14, 2024
W ciągu dwóch dni zgorzeleccy policjanci zatrzymali trzech rowerzystów, którzy wsiadając na swoje jednoślady byli pijani. Nietrzeźwi miłośnicy jazdy rowerem stwarzają zagrożenie na drogach dla siebie oraz innych uczestników ruchu.
czwartek, czerwiec 13, 2024
Przedstawiciele strony polskiej, czeskiej i niemieckiej spotkali się w czeskim Libercu, gdzie dyskutowali o przyszłości terenów górniczych, znajdujących się w regionie trójstyku granicy polsko-czesko-niemieckiej. Spotkanie odbyło się w ramach konferencji „Sprawiedliwa Transformacja Trójziemia”, zorganizowanej przez Kraj Liberecki.
czwartek, czerwiec 13, 2024
Dzikie wysypiska to nielegalne miejsca składowania odpadów. Odpady porzucone w takich miejscach powodują często skażenie gleby i wody, są siedliskiem wielu bakterii chorobotwórczych, a także groźnych grzybów, ponadto zapewniają idealne warunki dla rozwoju much, komarów i szczurów, a zalegające tam odpady są nierzadko źródłem nieprzyjemnych zapachów.
czwartek, czerwiec 13, 2024
Wczoraj (12.06), w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyły się konsultacje społeczne projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego, wojewódzkiego transportu kolejowego”. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie założeń przedsięwzięcia oraz konkretnych rozwiązań projektowych i pozyskanie opinii mieszkańców na temat tych koncepcji.
środa, czerwiec 12, 2024
Zgorzeleccy policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Wczoraj na terenie naszego powiatu dwie osoby straciły swoje oszczędności wskutek oszustwa. Dwóch 49-latków padło ofiarą rzekomego pracownika Komisji Nadzoru Finansowego oraz Banku PKO.
środa, czerwiec 12, 2024
Zapraszamy serdecznie wszystkich na piknik charytatywny dla Marysi.
wtorek, czerwiec 11, 2024
W niedzielę (9.06), w kościele pw. św. Bartłomieja w Działoszynie, odbyła się uroczysta eucharystia z okazji 52. rocznicy odprawienia Mszy prymicyjnej przez błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę - Kapelana Solidarności, jednego z najważniejszych symboli oporu wobec komunistycznego reżimu w Polsce w latach 80. XX wieku.
wtorek, czerwiec 11, 2024
Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 361 interwencji. Zatrzymali łącznie 20 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 18 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Kultura

czwartek, czerwiec 13, 2024
Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz serdecznie zaprasza na wakacje z energią oraz Piknik rodzinny z energią.
wtorek, czerwiec 11, 2024
Do 7 lipca w klasztorze franciszkanów.prezentowana jest wystawa urodzonego w Bogatyni malarza. Ekspozycja gabinetowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Historii i Muzeów Żytawy
niedziela, czerwiec 09, 2024
Wielkie spotkanie pasjonatów rękodzielnictwa odbyło się w piątek 7 czerwca na Dworcu Historycznym (dawnym PKS) w Bogatyni. Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych był okazją, aby wszyscy, którzy tworzą jakąkolwiek formę rękodzieła pokazali się i podzieli swą pasją. Ustanowienie tego święta 19 lat temu, miało na celu dać okazję wyjścia na zewnątrz i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
piątek, czerwiec 07, 2024
4 czerwca w Bogatyni odbył się „XI Międzynarodowy Piknik Tradycji Świętojańskich - Warsztaty Emerytowanych Nauczycieli”, zorganizowany w ramach polsko-czeskiego projektu pn. „Tradycyjnie i Integracyjnie w Trójstyku”.
piątek, czerwiec 07, 2024
Czwartek 6 czerwca w Bogatyni przebiegł pod znakiem roztańczonych polskich i czeskich przedszkolaków.
piątek, czerwiec 07, 2024
W sobotę, 25 maja świętowaliśmy Dzień Działacza Kultury. Tego dnia na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury gościliśmy jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce – IGO.
piątek, czerwiec 07, 2024
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni serdecznie zaprasza mieszkańców Bogatyni uczniów, rodziców i sympatyków szkoły na II edycję imprezy integracyjnej pn. "Piknik Kopernikański".
piątek, czerwiec 07, 2024
W kwietniu, uczennica naszej szkoły Lena Siennicka z klasy 7c, wzięła udział w II edycji Wojewódzkiego Konkursu „Patron szkoły – w nowej odsłonie. Konkurs ten opiera się na idei powrotu do tradycyjnych wartości związanych z autorytetem, wzorcem osobowym – Patronem Szkoły, w przełożeniu na język młodego odbiorcy.

Sport

czwartek, czerwiec 13, 2024
W sobotę 8 czerwca na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbył się międzynarodowy turniej piłkarski Euroregion Cup 2024. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. Organizatorem był MKS Granica Bogatynia.
środa, czerwiec 12, 2024
Od 5 do 7 czerwca, na hali sportowej „Milenium” w Rawie Mazowieckiej rozegrano Finał Ogólnopolski Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym.
wtorek, czerwiec 11, 2024
Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej ,,BOG-TUR’’ dnia 8 czerwca 2024 wybrała się na Piwny Pochód do miejscowości Hrádek nad Nisou w Czechach.
poniedziałek, czerwiec 10, 2024
8 czerwca odbył się rajd rowerowy stowarzyszenia "BOG-TUR" do Świecia w ramach zwiedzania zamków i pałaców w Polsce, Niemczech i Czechach (łącznie 9).
sobota, czerwiec 08, 2024
Niemieckie kąpieliska zewnętrzne przygotowują się do sezonu letniego. Ulubione przez bogatynian miejsca podrożeją nawet o 1 euro.
sobota, czerwiec 08, 2024
W dniach 17-19.05.2024 r. w Starachowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Starszych i Młodzieżowców w formule Low Kick. W Mistrzostwach łącznie wzięło udział 337 zawodników ze 101 klubów z całej Polski. Szymon Twardowski z Bogatyni zajął 3 miejsce. Szymon trenuje w Kick-Fighter Zgorzelec.
piątek, czerwiec 07, 2024
W czwartek, 6 czerwca na stadionie przy ul. Białogórskiej w Bogatyni odbyły się zawody 3-boju lekkoatletycznego klas III-IV szkół podstawowych, w których udział wzięły trzy szkoły podstawowe z miasta i gminy Bogatynia.
poniedziałek, czerwiec 03, 2024
W sobotę 1 czerwca 2024, na stadionie przy ul. Sportowej 8a w Bogatyni odbył się „Dzień Dziecka na Sportowo”, którego organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Wojciech Dobrołowicz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Okiem czytelników

sobota, czerwiec 08, 2024
Stoi i stoi, a teraz leży.
środa, maj 29, 2024
Absurd drogowy rozwiązany. Ulica O. Boznańskiej. Można?
środa, maj 22, 2024
Auto wjechało do rowu na drodze do Bogatyni między Działoszynem a Posadą. Obecnie trwają czynności policyjne, utrudnień nie ma.
niedziela, maj 19, 2024
Dzisiejszej nocy spłonęła wiata śmietnikowa na Paderewskiego I lekko nadpaliło auto.
poniedziałek, maj 13, 2024
Miejsce ściętego w kwietniu br. krzyża przy bogatyńskim kościele nie jest już puste.
sobota, maj 04, 2024
Dzisiaj przed 3 rano w Porajowie na ulicy Różanej spłonął samochód osobowy. Ogień gasiły dwie jednostki straży pożarnej.
W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.