Przewodniczący Rady Miejskiej w Bogatyni został tymczasowo aresztowany. Prokuratura zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej,  uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami metamfetaminy, a także tabletkami z pseudoefedryną w celu wytworzenia metamfetaminy.

Na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu 17-18.12.2019 r. w rejonie Bogatyni i Zgorzelca funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby. Czynności te związane są ze śledztwem dotyczącym działalności zorganizowanych grup przestępczych na terenie pogranicza polsko-czesko-niemieckiego, w szczególności w zakresie handlu metamfetaminą oraz tabletkami z pseudoefedryną w celu wytworzenia metamfetaminy - odpowiada na pytanie bogatynia.info.pl Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej,  uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami metamfetaminy, a także tabletkami z pseudoefedryną w celu wytworzenia metamfetaminy. Jednej z zatrzymanych osób prokurator przedstawił również zarzut składania fałszywych zeznań w innym postępowaniu, które miały na celu doprowadzenie do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez kierującego zorganizowaną grupą przestępczą.  

- Wobec podejrzanego będącego działaczem samorządowym prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia 18.12.2019 r. zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Na mieniu podejrzanych prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego o wartości około 200 tysięcy złotych. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych - dodaje prokuratura.    

W śledztwie występuje ponad dwudziestu podejrzanych, w tym wobec pięciu stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.