Radny Tomasz Tracz chce zamontowania w Bogatyni poidełek. Urządzenia miałby mieć szereg zalet, m.in. jako reklama "wodociągów". Tylko czy mieszkańcy - po ostatnich kłopotach z wodą - chcieliby taką wodę pić? 

 

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum prywatne

[Czytaj także Kurtyny w Bogatyni (foto)]

- W związku z wysokimi temperaturami, które stają się dokuczliwe dla mieszkańców i jednocześnie z dążeniem do eliminacji plastiku, a więc butelkowanej wody proszę o zamontowanie poidełek z wodą pitną w paru miejscach w Bogatyni:W związku z wysokimi temperaturami, które stają się dokuczliwe dla mieszkańców i jednocześnie z dążeniem do eliminacji plastiku, a więc butelkowanej wody proszę o zamontowanie poidełek z wodą pitną w paru miejscach w Bogatyni - napisał radny Tomasz Tracz w lipcowej interpelacji. 

Według radnego poidełka mogłyby stanąć przy budynku BWiO S.A (przed budynkiem co będzie swoistą reklamą dla tego przedsiębiorstwa - dodaje radny), w Parku Jana Pawła II, przy ścieżce rowerowej obok działek rekreacyjnych, obok Publicznej Szkoły Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego przy ulicy Wyczółkowskiego 42 i przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Białogórskiej.

- Wskazane miejsca są najbardziej odwiedzanymi miejscami w mieście przez naszych mieszkańców. Przy obecnie panujących temperaturach poidełka do wody pitnej zapewnią dostęp do chłodnej wody zarówno spacerowiczom i osobom uprawiającym sporty oraz zwierzętom( na dole poidełka znajduję się miska dla zwierząt) jeśli chodzi punkt przy ścieżce rowerowej. Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji te punkty zapewnią przede wszystkim wodę naszym dzieciom i co najważniejsze utrwali to prawidłowy nawyk spożywania wody. Proszę o oszacowanie ile takie urządzenia mogą kosztować wraz z ich przyłączeniem do sieci wodociągowej - napisała radny w interpelacji.

- W odpowiedzi na (...) interpelację dotyczącą zamontowania na terenie miasta poidełek z wodą pitną uprzejmie informuję, że nie jest możliwe, na obecnym etapie, precyzyjne określenie kosztów i terminu ewentualnej realizacji zdrojów ulicznych - odpowiada burmistrz Wojciech Błasiak.

- Zgodnie z art. 3 ust 4b ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, zdroje uliczne są obiektami małej architektury, w związku z tym ich budowa podlega zgłoszeniu w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu. Ponadto niektóre ze wskazanych lokalizacji znajdują się w granicach wpisu do rejestru zabytków miasta Bogatynia i będą wymagały uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków we Wrocławiu. W związku z tym na koszt realizacji składają się koszty: opracowania dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi uzgodnieniami, koszt wykonania przyłącza, układu pomiarowego oraz zakupu i montażu urządzenia. Do kosztów realizacji zadania należy również doliczyć opłatę za pobór wody, według cen i stawek ustalonych w taryfie za pobraną wodę z publicznych studni i zdrojów ulicznych. Dokonane rozeznanie cenowe montażu tego typu urządzeń na terenie kraju, w zależności od ich rodzaju, waha się w granicach od 15 000 zł do 50 000 zł.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.