b_699_699_16777215_00_images_stories_powiat_balcer_interpelacje.jpg

Radny powiatowy Adam Balcer otrzymał odpowiedzi na swoje interpelacje w "bogatyńskich sprawach". Informacje są rozczarowujące, ale radny broni nie składa.

Pytania oraz sugestie rozwiązań radnego dotyczyły remontu drogi powiatowej 2361D na odcinku Bogatynia – Opolno-Zdrój; zainstalowania sygnalizacji świetlnej na drodze powiatowej 2361D zwiększającej bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla TBS w Opolnie-Zdroju; instalacji sygnalizacji świetlnej na Odcinku drogi Sieniawka – Kopaczów (droga powiatowa 2363D) oraz przejścia pod wiaduktem kolejowym na wysokości stacji benzynowej; zabezpieczenia rowu usytuowanego przy drodze powiatowej 2363D w miejscowości Kopaczów; realizacji projektu budowy domów dziecka przy Alei Żytawskiej 19 i 21 w Bogatyni; podjętych działań przez Powiat w sprawie usunięcia 40 tysięcy ton odpadów pozostawionych przez firmę Revita w Bogatyni [Opisywaliśmy sprawę w artykule Interpelacje w sprawie nierozwiązanych tematów].

- Szanowni Państwo, 28.02.2019r. na sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego złożyłem interpelacje do Starosty Zgorzeleckiego, Pana Artura Bielińskiego. W dniu wczorajszym odebrałem odpowiedź. Nie ukrywam swojego rozczarowania. Wyjaśnienia wyraźnie wskazały, że bezpieczeństwo dzieci wracających ze szkoły z Porajowa przegrywa z finansami - wcale nie tak dużymi jak na budżet Powiatu. Myślę, że zaproponowane rozwiązanie przez Starostwo Powiatowe przy przejściu pod wiaduktem kolejowym w Porajowie niczego nie rozwiązuje. To kolejne działania pozorowane. Jedno jest pewne, broni nie składam. Ostatnie zebrania sołeckie, w których brałem udział, pokazały, że mieszkańcy Opolna, Porajowa, Sieniawki, mają już dość odpowiedzi w sprawie drogi - "W NAJBLIŻSZYM CZASIE". Co do Revity - odpowiedź Zarządu Powiatu prześlę do Parlamentarzystów z Dolnego Śląska oraz skontaktuję się kancelarią prawną w celu ustalenia, czy będzie możliwość przyspieszenia procedury usunięcia hałd śmieci z Naszej Gminy. Skan odpowiedzi na moje interpelacje zamieszczam do wglądu i proszę Państwa o wsparcie ww. kwestiach - "Może być lepiej". Bardzo serdecznie dziękuję portalowi bogatynia.info.pl za dotychczasowe wsparcie moich działań. Wiem, że bez wsparcia mass mediów niewiele zdziałamy! - napisał do naszej redakcji Adam Balcer.

Odpowiedzi na interpelacje radnego:

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #19 Smiechu 2019-03-21 16:03
Przypominam ze Sienkiewicz jako pierwszy poruszył temat drogi i wylała się fala hejtu tez na niego fryc Wysocki i paru ogórków innych nic nie robili i jakoś było wszystko ok. Najlepiej jechać z każdym bo tak trzeba BRAWO WY
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #18 Gregor 2019-03-20 13:28
Również jestem rozczarowany, ale głównie tym, że pan Panie Balcer nadal jest utrzymywany za nasze ogromne pieniądze na takim urzędzie, a dodatkowo trzepie kasę jako radny i jako pełnomocnik burmistrza. Kiedy skończy się ta pańska pasożytnicza działalność?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #17 do HEJTOWCÓW 2019-03-20 12:13
Cytuję mira:

Jeżeli pisanie pism to działanie na rzecz gminy, to moim działaniem jest pisanie komentarzy.
Jeżeli oficjalne pismo do starostwa podpisane imieniem i nazwiskiem utożsamiasz z anonimowym komentarzem wyrażającym nienawiść, zazdrość i małostkowość to chyba zachodzi tu jakieś duże nieporozumienie. Zamiast negatywnie komentować lepiej weź (TY I TOBIE PODOBNI) worek i pozbieraj porozwalane śmieci - tak w ramach czynu społecznego. Więcej będzie z tego pożytku i lepsze to działanie na rzecz gminy, niż pisanie tych obelg.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #16 A4mizo 2019-03-20 11:39
Ile jest stopni władzy samorządowej w Zgorzelcu? Pytam bo to wyjaśni jak są dzielone fundusze samorządowe w naszym powiecie. Według mojej wiedzy Zgorzelec za każdym razem razem zgarnia trzykrotną stawkę. 1 - na miasto 2 -na gminę 3 - na powiat. Reszta jest dzielona na wszystkie samorządy w powiecie. I właśnie dlatego brak pieniędzy na ważne sprawy w naszej gminie. Powinniśmy się w tych machlojkach odciąć od Zgorzelca. Może by tak zacząć od dojeżdżających ze Zgorzelca do nas pracowników naszego urzędu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #15 mira 2019-03-20 10:28
Cytuję do HEJTOWCÓW:
Chyba już nie macie o czym pisać "HEJTOWCY" skoro facet, chyba jako jeden z nielicznych radnych powiatowych robi cokolwiek na rzecz gminy Bogatyni. A WY jak zawsze niezadowoleni! Lepiej żeby nic nie robił, siedział cicho i tylko brał kasę?! Wtedy nikt by się go nie czepiał i o nic nie oskarżał. Sami zróbcie cokolwiek dla gminy - może zacznijcie od posprzątania własnego podwórka, bo śmieci "na własnym podwórku" macie ogromne ilości.

Jeżeli pisanie pism to działanie na rzecz gminy, to moim działaniem jest pisanie komentarzy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #14 pro 2019-03-20 10:20
Cytuję Kuntakinte:
Panie Balcer, skończ pan ten żenujący teatr dla średnio rozgarniętych i weź się pan do roboty.

Czy "do roboty" to znaczy, że ma za łopatę złapać i rowy iść kopać? Bo teraz to co, niby to dla frajdy i przyjemności wszystko pisze? czy może to jego (jako radnego) zasr...ny obowiązek wobec nas (mieszkańców gminy) - starać się o zmianę tego co nie działa! No i na szczęście robi tak jak powiedział przed wyborami - cieszę się, że mój głos na niego nie został zmarnowany.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #13 do HEJTOWCÓW 2019-03-20 09:28
Chyba już nie macie o czym pisać "HEJTOWCY" skoro facet, chyba jako jeden z nielicznych radnych powiatowych robi cokolwiek na rzecz gminy Bogatyni. A WY jak zawsze niezadowoleni! Lepiej żeby nic nie robił, siedział cicho i tylko brał kasę?! Wtedy nikt by się go nie czepiał i o nic nie oskarżał. Sami zróbcie cokolwiek dla gminy - może zacznijcie od posprzątania własnego podwórka, bo śmieci "na własnym podwórku" macie ogromne ilości.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #12 Kuntakinte 2019-03-20 07:57
Panie Balcer, skończ pan ten żenujący teatr dla średnio rozgarniętych i weź się pan do roboty. Przypomnij pan jeszcze jak pan służyłeś jak piesek Andrzejowi G. i Stelli G. Wtedy jakoś pan siedział cicho jak mysz pod miotłą.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #11 Xawier 2019-03-20 07:48
Może ktoś w końcu ściągnie ten karton wiszący na lampie oświetleniowej przy budynku urzędu? Może ktoś w końcu naprawi uszkodzony hydrant przy budynku urzędu? Może ktoś naprawi słupki ogrodzenia przy budynku urzędu? Może ktoś odczepi z drzewa tabliczki określające połączenia wodne przy budynku urzędu, mają obok swój słupek? Coś mało widzą urzędnicy.Na dzisiaj wystarczy:)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #10 mira 2019-03-20 06:57
Cytuję Janek23:
Fajna "fucha"wystarczy porównać zarobek dyrektora biblioteki "świecącej" pustkami + kilkunastu pracowników i zero odpowiedzialności do zarobku np.dyrektora SP nr 3 kilkuset uczniów,kilkudziesięciu pracowników i ogromna odpowiedzialność może p. Burmistrz p.Wojciechowska przyjrzy się tym dysproporcją w zarobkach ???.

Pani Wojciechowska zapewnia jedynie godny byt szkole nr 1 ponieważ hoduje tam córkę na przyszłą panią dyrektor. Jedynie w tej szkole będą lepsze zarobki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Pierwszy śmiertelny…

07-04-2020 Wyświetleń:907 Brak komentarzy

Bosch Car Service …

03-04-2020 Wyświetleń:677 Brak komentarzy

Kiedy referendum w s…

06-04-2020 Wyświetleń:799 12 Komentarzy

13 zarzutów dla 37-…

06-04-2020 Wyświetleń:964 1 Komentarz

List samorządowców…

06-04-2020 Wyświetleń:971 9 Komentarzy

Informacje o koronaw…

12-03-2020 Wyświetleń:31351 113 Komentarzy

Śmiertelny wypadek …

06-04-2020 Wyświetleń:4946 12 Komentarzy

Niepokój na granicy…

05-04-2020 Wyświetleń:3547 13 Komentarzy

Parki i place zabaw …

04-04-2020 Wyświetleń:956 7 Komentarzy

Strażacy apelują o…

04-04-2020 Wyświetleń:1791 4 Komentarze

Zakaz wstępu do las…

04-04-2020 Wyświetleń:877 6 Komentarzy

Bardzo potrzebna pom…

04-04-2020 Wyświetleń:1110 16 Komentarzy

wtorek, kwiecień 07, 2020