Uczniowie z Bogatyni wywołali szacunek u pracowników KPN. 

Fot. SP3/facebook.com

- Uczniowie z Bogatyni podczas wycieczki do Karkonoskiego Parku Narodowego z naszego Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu wypożyczyli specjalny wózek trekkingowy, dzięki któremu jeden z uczniów z niepełnosprawnością mógł razem ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły uczestniczyć w wycieczce. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni spisała się na medal. Zapraszamy innych do korzystania z naszej wypożyczalni wózków rehabilitacyjnych - poinformował Karkonoski Park Narodowy w mediach społecznościowych. Jak wypożyczyć taki wózek można przeczytać na stronie internetowej KPN: 

https://kpn.gov.pl/zalatw-sprawe/uzyczenie-wozkow-rehabilitacyjnych

- 4 czerwca uczniowie z kl. 4b i 6a wybrali się na górską wycieczkę. Tego dnia Duch Gór przykrył Karkonosze mglistą pierzynką i zabrał wszystkich w tajemniczą podróż. Najpierw turyści podziwiali drewniany kościół zbudowany bez użycia gwoździ, który trafił do Karpacza w XIX w. dzięki hrabinie von Reden. Następnie wspominali lata świetności schroniska Schlingelbaude, znanego potem jako schronisko im. Bronka Czecha i doszli aż do Samotni. Po górskiej wędrówce regenerowali siły w parku rozrywki - opisuje szkoła.

Z całego serca dziękujemy rodzicom, uczestniczącym w tej przygodzie, za wsparcie. (...) Dziękujemy Bliżejgór za inspirujące szkolenie.  A taki świetny terenowy wózek można wypożyczyć za darmo w Karkonoski Park Narodowy. Opiekunowie: Agnieszka Majdanik, Aneta Strojanowska, Elżbieta Samelska i Grzegorz Szubert - dodaje szkoła.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.