Gmina Bogatynia zamawia posadzenie 60 drzew w Opolnie-Zdroju. Będą to papierówki.

Zamówienie nazwano jako "utworzenie alei drzew owocowych jako ekostabilizacyjnych elementów w krajobrazie w miejscowości Opolno Zdrój na pograniczu polsko- czeskim".

Zadanie polega na dostawie i nasadzeniu szpaleru drzew owocowych - 60 szt. rodzimej odmiany jabłoń oliwka żółta (papierówka) stara odmiana w miejscowości Opolno-Zdrój. Drzewa będą posadzone na działce o długości ok. 236 m w pasie drogi gruntowej - przy tzw. łączniku od budynków TBS w stronę centrum wsi. Nasadzenia będą jednostronne.

W cenę zamówienia będą wliczone wszelkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia w szczególności koszt: sadzonek, dostarczenia sadzonek, przygotowania miejsc pod nasadzenia, opalikowania drzew, podlewanie i wszystkie niezbędne czynności do realizacji przedmiotowego zadania oraz pielęgnacja wynikająca z gwarancji w okresie 36 miesięcy.

Materiał roślinny ma być 2-3 krotnie szkółkowany (drzewa formy piennej, korona z jednym przewodnikiem równomiernie rozgałęziona zdrowego, bez uszkodzeń na korze i pędach) w bryle owiniętej jutą lub siatką z drutu. Drzewa mają być o obwodzie 10 cm na wysokości 1 m, a cała wysokość ok. 2 m. Material roślinny wymaga akceptacji pracownika urzędu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.