Nowy krzyż misyjny w Bogatyni został już poświęcony.
Krzyż dzień po postawieniu, fot. bogatynia.info.pl
 
Krzyż przy bogatyńskim kościele został ścięty w nocy z 3 na 4 kwietnia. Jako pierwsi poinformowali o tym zdarzeniu nasi czytelnicy. Nieznany dotąd sprawca ściął krzyż misyjny znajdujący się przy kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Nowy krzyż misyjny został postawiony i poświęcony.
Na stronie internetowej parafii można było wówczas przeczytać słowa proboszcza ks. Piotra Kutkiewicza: - Z bólem serca zawiadamiam parafian, iż dzisiaj w nocy tj. z 3/4 kwietnia został ścięty piłą Krzyż Misyjny znajdujący się obok wejścia do kościoła. Myślę, że każda profanacja boli. To jest po prostu bolesne, zwyczajnie bolesne. Ale modlimy się także za sprawcę, kimkolwiek on jest, o przemianę serca. 
- 20 maja, po udzieleniu sakramentu bierzmowania młodzieży z tej parafii, biskup pomocniczy Piotr Wawrzynek dokonał poświęcenia nowego krzyża misyjnego - informuje parafia w mediach społecznościowych prezentując komunikat z tygodnika "Niedziela". - Chcę podziękować za to, że krzyż tu jest, on jest znakiem waszej wiary, ufności, że miłość zwycięża – powiedział biskup. Zachęcił wiernych, aby podeszli do krzyża i ucałowali go, lub dotknęli, aby była też chwila adoracji według tego, co dyktuje serce. - Uczyńcie znak krzyża na sobie. Przyjmijcie tę moc, która płynie z krzyża Jezusa Chrystusa. Niech to będzie dla was prawdziwym znakiem wiary, znakiem zbawienia – zachęcił bp Piotr.
Po poświęceniu wszyscy zgromadzeni podchodzili do krzyża, oddając mu cześć - informuje "Niedziela".
 
Film
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.