Dopiero 5 komitetów zgłosiło zamiar startowania w wyborach samorządowych z Bogatyni. Jeden z komitetów jest założony w Zgorzelcu z z nazwiskiem obecnego burmistrza w nazwie. Paradoks prawa wyborczego jest taki, że kandydat, który nie mieszka w naszym mieście może startować na burmistrza, ale na radnego już nie.

Jeśli komitet wyborczy tworzy koalicja ugrupowań, wówczas zawiadomienie o utworzeniu komitetu składa jego pełnomocnik. Zawiadomienie należy dostarczyć Państwowej Komisji Wyborczej, najpóźniej w dniu 12 lutego 2024 r. Do tej pory na biurko komisarza wyborczego trafiło 5 takich zawiadomień. Większość startujących jest już w samorządzie, bądź próbowało się do niego dostać. O części już pisaliśmy. Obecny burmistrz wystartuje z własnego komitetu (podobnie jak w 2021 roku), a nie z komitetu Prawa i Sprawiedliwości jak podczas wyborów parlamentarnych. Jest też komitet jego głównego rywala Ireneusza Kropidłowskiego, który również wystartuje z własnego komitetu mimo, że został jednym z liderów "Polski 2050".  Za komitetem "Bogatynia może więcej" stoi radny Dominik Zawada, który nie planuje ubiegać się o fotel burmistrza. Mamy również komitet obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej nazwany "Potęgą". 

Jako pierwszy z komitetów dotyczących naszej małej ojczyzny zgłosił się KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA DOBROŁOWICZA, który ma swoją siedzibę w Zgorzelcu. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Aleksandra Ewa Ratajczak, a finansowym Elżbieta Ejnochowska. Drugi w kolejności zgłaszania to KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGATYNIA MOŻE WIĘCEJ z siedzibą w Bogatyni. Pełnomicnikiem wyborczym jest Zbigniew Szatkowski, a finansowym Elżbieta Prądzyńska. Kolejny to KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘKNA BOGATYNIA, którego pełnomocnikiem wyborczym jest Jerzy Wiśniewski, a finansowym Monika Kamila Szuk. Kolejny komitet to KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POTĘGA SAMORZĄDU LOKALNEGO z Eugeniuszem Kubicą jako pełnomocnikiem wyborczym i Ryszardem Morawskim jako finansowym. Ostatni dotąd zgłoszony to KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IRENEUSZA KROPIDŁOWSKIEGO, którego pełnomocnikiem wyborczym jest Mirosław Dariusz Nowak, a finansowym Jolanta Sylwia Kropidłowska.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.