Sprawa ogrzewania budynków w Sieniawce przy ulicy Rolniczej poruszona została dzisiaj ponownie w telewizji Polsat. Tym razem kolejny raz przyjechała "Interwencja".

Kilka dni temu zimno w Sieniawce było "bohaterem" programu "Wydarzenia" (vide W Sieniawce wciąż zimno, sprawa ponownie w Polsacie). Materiał głównego programu informacyjnego telewizji Polsat opowiadał o wychłodzeniu organizmów podczas wyjątkowo niskich temperatur. W tym kontekście pokazano mieszkankę Sieniawki, która opowiadała o niskich temperaturach w mieszkaniu podczas 15-stopniowych mrozów. -To dziwna sytuacja, ponieważ mieszkańcy od końca grudnia ogrzewania są przez nową kotłownie - powiedziała Monika Zalewska. reporterka Polsatu. Program można obejrzeć tutaj, 18 minuta.

Dziś telewizja wemitowała program "Interwencja" zatytułowany " Kaloryfery zimne, a rachunki coraz wyższe. Rozpacz i złość mieszkańców". 

- Śpią ubrani w spodnie, bluzy, pod kołdrami i kocami. Dogrzewają się grzejnikami elektrycznymi i na gaz, bo kaloryfery w ich mieszkaniach są ledwo letnie. A płacą ogromne rachunki za ciepło. To szokująca codzienność mieszkańców budynków komunalnych w Sieniawce koło Bogatyni. Problemu nie rozwiązał nawet wart ponad milion zł remont kotłowni. Dopłaty są coraz wyższe - informowali reporterzy Polsatu.

Mieszkańcy odpowiadali o zimnie w mieszkaniach, mimo że nowa kotłownia kosztowała ponad milion złotych. Ponadto czekają ich wysokie dopłaty. Urzędnicy opowiadali, że ciepła jest dużo, a winą są same mieszkania, które nie są ocieplone.

Tematem ogrzewania w Sieniawce już wcześnie interesował się program "Interwencja" Polsatu  (vide "Interwencja" Polsatu w Sieniawce).

Cały program można obejrzeć tutaj: Kaloryfery zimne, a rachunki coraz wyższe. Rozpacz i złość mieszkańców

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.