Utrzymanie zieleni w "parku" po byłym placu manewrowym PKS zostanie poprawione w ramach gwarancji. Zlokalizowano szereg usterek.

"Klimatyczna Bogatynia", fot. bogatynia.info.pl

Radny Dominik Zawada udostępnił pismo w tej sprawie. W ramach zadania pn. "Przebudowa placu manewrowego PKS w Bogatyni na teren zieleni, w ramach realizacji przedsięwzięcia Klimatyczna Bogatynia - rewitalizacja terenu po byłym placu dworca PKS" istnieje zapis o gwarancji. Wykonawca będzie przez okres 36 miesięcy od dnia podpisania prowadził czynności pielęgnacyjne zieleni od 30 grudnia 2021 do konca 2024 roku.

- Jednocześnie informujemy, iż w dniu 11 i 12 września 2023 r. w "parku" odbyło się spotkanie w ramach przeglądu utrzymania zieleni i malej architektury, na którym ustalono, że do 9 października 2023 r. zostaną wykonane prace gwarancyjne - poinformował burmistrz Wojciech Dobrołowicz we wspomnianym wyżej piśmie. Prace będą polegały na:

1) ponownym zabezpieczeniu poprzez lakierowanie powierzchni nakładek z listewek drewnianych na schodach betonowych pełniących funkcje siedzisk oraz ławek wolnostojących,

2) wyprostowaniu (przekrzywionych) opraw lamp oświetlenia parkowego (szt. 3),

3) wykonaniu ponownych nasadzeń roślinami pnạcymi przy trejażach w miejscach gdzie się one nie przyjęły.

4) wykonaniu nawożenia trawnika w miejscach gdzie słabo rośnie tawa,

5) wykonaniu nowych nasadzeń uschniętych drzew (2 szt.),

6) wykonaniu częściowych nasadzeń krzewów na skarpie od w obrębie schodów przy byłym sklepie "Chińskie Centrum",

7) dosypaniu frakcji mineralnej na ażurach betonowych przy zjeździe z parkingu.

Natomiast w sprawie fontanny informujemy, że uszkodzeniu uległ! falownik fontanny regulujący prace pomp oraz sterujący zespołem dysz. Falownik został wymontowany i wysłany do producenta w tamach gwarancji. Fontanna zostanie uruchomiona niezwłocznie po naprawie falownika. Najprawdopodobniej do końca wrzesnia 2023 r. (okolo 25-26 września) - dodaje burmistrz.

Uszkodzenia  mechaniczne koszy na śmieci spowadowane są przez "wandali", wobec powyższego Wykonawca jest zwolniony z ich naprawy gwarancyjnej.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.