Mężczyzna strzelał do psa w miejscowości Großschönau. Aresztowały go siły specjalne niemieckiej policji.
Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum
W Großschönau (miejscowość w pobliżu Żytawy) 53-latek zastrzelił psa przy ulicy Buchbergstrasse. Uzbrojeni policjanci wtargnęli do jego domu i aresztowali go.
Podczas policyjnej operacji w środę wieczorem w Großschönau zatrzymano mężczyznę, który miał wcześniej strzelać z pistoletu do psa i grozić przechodniom.
Jak poinformowała rzeczniczka policji Anja Leuschner, zapytana przez Gazetę Saksońską (Sächsische.de), około godziny 17:40 w supermarkecie Netto przy Buchbergstrasse w Großschönau widziano mężczyznę z bronią, który strzelał do psa. „Gdy rozmawiali z nim o tym przechodnie, groził im również bronią” – powiedziała rzeczniczka.
Przechodnie zaalarmowali policję, która udała się na miejsce. Według Anji Leuschner, siły policyjne dowiedziały się również, że mężczyzna mieszka w bloku przy tej samej ulicy. Wraz z silnie uzbrojonymi służbami policja ostatecznie wkroczyła do mieszkania na parterze około godziny 20:00 i zatrzymała 53-letniego mężczyznę.
„Ponieważ stan zdrowia Niemca nie był dobry i znajdował się w stanie zagrożenia psychicznego, wezwaliśmy pogotowie i lekarza pogotowia ratunkowego” – powiedziała rzeczniczka policji. Następnie 53-latek został przewieziony do szpitala specjalistycznego.
Jak poinformowała rzeczniczka policji, podczas kolejnego, zatwierdzonego przez prokuraturę przeszukania mieszkania, funkcjonariuszom udało się znaleźć kilka pistoletów z amunicją oraz co najmniej jedną kuszę. Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna miał pozwolenie na broń. Trwają dochodzenia w sprawie gróźb i przymusu oraz możliwych naruszeń prawa dotyczącego broni.