Niemieckie kąpieliska przygotowują się do sezonu letniego. Ulubione przez bogatynian miejsca podrożeją, średnio o 2 zł. 

Basen w Obercunnersdorf, fot. archiwum bogatynia.info.pl

Wszędzie rosną ceny: gmina Kottmar nie ma innego wyjścia, jak tylko podnieść opłaty za wstęp na swoje odkryte baseny. Rada gminy wydała już stosowne rozporządzenie. Obowiązuje od maja. Bilet dzienny kosztuje teraz o 50 centów więcej niż wcześniej. Gmina Kottmar prowadzi dwa baseny: w miejscowości Eibau i w miejscowości Obercunnersdorf. W Obercunnersdorf osoba dorosła płaci 6 euro za bilet dzienny, dzieci i młodzież 3,50 euro. Zniżki są dostępne wieczorem po godzinie 18:00. Kąpielisko w Obercunnersdorf czynne jest codziennie do godziny 20:00. W Volksbad Eibau bilet dzienny dla osoby dorosłej kosztuje 3,50 EUR, dla dzieci i młodzieży do 17 roku życia opłata za wstęp wynosi 2,25 EUR. Obowiązuje tu również stawka wieczorna. Dzieci do lat sześciu nie muszą nic płacić w obu basenach. 

W niedalekim Olbersdorf wejście na kąpielisko kosztuje 4 euro dla dorosłego i 3 lub 2 euro dla dzieci (w zależności od wieku), tutaj trzeba jeszcze doliczyć płatny parking. Sezon zaczyna się od 16 czerwca. 

Kiedy wykąpiemy się w Bogatyni? Burmistrz Wojciech Dobrołowicz powiedział w piątek w Muzycznym Radiu, że w przyszłym roku. Przetarg na "naprawę:" już ogłoszono: Ruszają prace przy basenie. Magistrat ogłosił przetarg.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.