Policjanci z Referatu Kryminalnego bogatyńskiego komisariatu zatrzymali 31-latka podejrzewanego o posiadanie skradzionej kamery monitoringu. W wyniku podjętych czynności mężczyzna usłyszał zarzuty za paserstwo skradzionego mienia, posiadanie środków odurzających i psychotropowych oraz ich udzielanie innym osobom. Teraz zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu woreczki foliowe z suszem i kryształkami oraz naboje, fot. KPP w Zgorzelcu 

Policjanci z Referatu Kryminalnego bogatyńskiego komisariatu w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce, gdzie może znajdować się kamera monitoringu skradziona z terenu jednego z Rodzinnych Ogrodów Działkowych na terenie miasta. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze odzyskali skradzioną kamerę o wartości tysiąca złotych. Dodatkowo zabezpieczyli woreczki foliowe z suszem roślinnym i krystaliczną substancją, wagę elektroniczną oraz trzy naboje.

Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania zabezpieczonych substancji wykazały, że była to marihuana i metamfetamina.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymany usłyszał zarzut za paserstwo skradzionego mienia oraz za posiadanie środków odurzających i psychotropowych. Dalsza praca policjantów skutkowała zebraniem dowodów wskazujących na udzielanie przez podejrzanego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej narkotyków innym osobom, za co usłyszał prokuratorski zarzut.

Teraz za popełnione przestępstwa 31-latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.