W okresie od 21 do 27 listopada br. zgorzeleccy strażacy na terenie naszego powiatu podjęli łącznie 24 interwencje, w tym: 7 razy wyjeżdżali do pożarów, 14 razy do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, natomiast 3 zdarzenia zakwalifikowano jako alarmy fałszywe.

Najwięcej interwencji odnotowano na terenie Gminy Bogatynia (10 zdarzeń) i Miasta Zgorzelec (5 zdarzeń). Na terenie Gminy Wiejskiej Zgorzelec – 3 zdarzenia, natomiast na terenie Gminy Sulików, Gminy Węgliniec i Miasta Zawidów – po dwa zdarzenia. W Gminie Pieńsk nie odnotowano żadnej interwencji.

W minionym tygodniu najczęściej dochodziło do pożarów śmieci (3 zdarzenia) i środków transportu (2 zdarzenia). Doszło także do jednego pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Ponadto strażacy wyjeżdżali m.in. trzykrotnie do zdarzeń związanych z zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla (gdzie poszkodowane zostały 4 osoby) oraz trzykrotnie do zdarzeń drogowych, gdzie łącznie 4 osoby zostały ranne a jedna w wyniku tragicznego wypadku poniosła śmierć na miejscu.

Do wszystkich odnotowanych zdarzeń w tym okresie 22 razy dysponowano zastępy PSP, 7 razy OSP z KSRG oraz 2 razy OSP spoza KSRG.

źródło: SP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.