Na początku listopada Soko Argus zwrócił skradziony towar o wartości około 54 000 euro ofiarom z Großröhrsdorf. Soko Argus policji w Goerlitz. Zajmuje się problematyką przestępczości granicznej.

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum

Jak informuje LausitzNews.de funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze (CBŚP) oraz Soko Argus przeprowadzili w okresie od kwietnia do lipca br. kilka przeszukań na terenie Bogatyni w ramach śledztwa w sprawie kradzieży samochodu. W trakcie wspólnych działań polskiej i niemieckiej policji funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć liczne dowody kradzieży samochodów oraz dużą ilość towarów podejrzanych o pochodzenie z kradzieży.

Skradzione towary obejmowały różne narzędzia, sprzęt roboczy i części przemysłowe o wartości ponad 100 000 euro. Śledczym udało się już zidentyfikować część znalezionych przedmiotów i przypisać je do przestępstw w Niemczech. Z ustaleń śledczych wynika, że ​​duża część skradzionego towaru należała do producenta myjni samochodowych z Benningen. W marcu 2022 r. firma Otto Christ AG straciła nowy pojazd służbowy, który został skradziony w Großröhrsdorf. Renault Traffic zawierał wysokiej jakości narzędzia, specjalistyczny sprzęt i części zamienne potrzebne do konserwacji i naprawy myjni. Straty spowodowane kradzieżą wyniosły ponad 200 000 euro.

10 listopada 2022 r. w Jeleniej Górze spotkali się urzędnicy z CBSP Jelenia Góra, Soko Argus oraz osoby odpowiedzialne z Otto Christ AG. Tam śledczym udało się zwrócić skradzionej firmie przedmioty o wartości około 54 000 euro. Pracownicy z wdzięcznością przyjęli pojazd wraz ze specjalistycznymi narzędziami. Śledztwo w sprawie niezidentyfikowanego skradzionego towaru trwa. 

"Argus" to postać z mitologii greckiej, która symbolizuje "czujność".

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.