5 jednostek strażackich interweniowało dzisiaj w Markocicach. Okazało się, że to tylko zadymienie klatki.

Dokładnie o godzinie 9.28 dziś rano strażacy zostali wezwani na ulicę Główną w Bogatyni. Okazało się, że to tylko zadymienie i nie stwierdzono pożaru.

W okresie od 14 do 20 listopada br. zgorzeleccy strażacy podjęli łącznie 22 interwencje na terenie powiatu zgorzeleckiego, w tym: 8 razy wyjeżdżali do pożarów, 11 razy do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, natomiast 3 zdarzenia zakwalifikowano jako alarmy fałszywe.

Najwięcej interwencji odnotowano na terenie Gminy Bogatynia (12 zdarzeń), Gminy Wiejskiej Zgorzelec (4 zdarzenia) i Miasta Zgorzelec (4 zdarzenia), Gminy Pieńsk (2 zdarzenia), natomiast na terenie Miasta Zawidów, Gminy Sulików oraz Gminy Węgliniec nie odnotowano żadnego zdarzenia.

W minionym tygodniu najczęściej dochodziło do pożarów śmieci (5 zdarzeń). Doszło także do dwóch pożarów budynków: jednego mieszkania w Bogatyni oraz jednego pustostanu w Zgorzelcu, a także jednego pożaru środków transportu. Ponadto strażacy wyjeżdżali m.in. trzykrotnie do tzw. Izolowanych Zdarzeń Ratownictwa Medycznego, czyli interwencji wspomagających Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Do wszystkich odnotowanych zdarzeń w tym okresie 22 razy dysponowano zastępy PSP i 6 razy OSP z KSRG.

źródło: G. Fleszar/PSP Zogorzelec

fot. OSP Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.