Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jarosław Burdzy wraz z kadrą kierowniczą spotkał się z Komendantem Dyrekcji Policji w Görlitz Manfredem Weißbach oraz jego zastępcą p.o. Naczelnika Sztabu Dowodzenia Raikiem Schulze. Głównym tematem tego roboczego spotkania była współpraca obu formacji, dbanie o bezpieczeństwo na terenach przygranicznych, a także wspólne służby.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyło się robocze spotkanie kierownictwa zgorzeleckiej Policji z Komendantem Dyrekcji Policji w Görlitz Manfredem Weißbach oraz jego zastępcą p.o. Naczelnika Sztabu Dowodzenia Raikiem Schulze.

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jarosław Burdzy, który przedstawił charakterystykę strefy przygranicznej, strukturę organizacyjną jednostki oraz osiągnięte wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

Komendant podkreślił jak istotna z racji położenia geograficznego jest stała współpraca zgorzeleckiej policji z przedstawicielami policji niemieckiej oraz jej wpływ na bezpieczeństwo na terenach przygranicznych. Przykładem takiej współpracy jest między innymi dolnośląsko – saksońska grupa operacyjna „NYSA”, która istnieje od 2010 roku. W jej skład wchodzą funkcjonariusze policji dolnośląskiej i saksońskiej z pionu służby kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz Dyrekcji Policji w Görlitz. Grupa zajmuje się m.in. zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, przestępczości narkotykowej oraz działaniami poszukiwawczymi.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu nadkom. Łukasz Rachwalski, nadzorujący pion prewencji, zaznaczył, że wypracowane doświadczenie w wymianie informacji oraz wspólne patrole polsko-niemieckie, przyczyniają się do realizacji stawianych Policji zadań na najwyższym poziomie.

Szefowie obu służb zapewnili o woli współpracy w długofalowym wspólnym zwalczaniu zjawisk przestępczych, powiązanych z ruchem przygranicznym.

źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.