19 listopada br. w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyło się uroczyste spotkanie członków Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”, którzy świętowali siódmą rocznicę swojej działalności oraz Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, przedstawiciele współpracujących jednostek, stowarzyszeń i klubów- Prezes Klubu Nauczycielskiego „Izis” Wanda Miłopolska-Trojanowska oraz wiceprezes Elżbieta Brożek, Prezes Stowarzyszenia „Interclub FEMINA” Hanna Ilnicka, dyrektor BOK Anita Szakiel-Sosnowska oraz Irena Siemiernik z Koła Gospodyń Wiejskich w Działoszynie.

Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków zrzesza obecnie 175 osób. Od 7 lat wspiera swoich członków poprzez edukację diabetologiczną, badania profilaktyczne i turnusy rehabilitacyjne. Organizuje także piesze rajdy i spotkania integracyjne, angażuje się w akcje społeczne oraz zachęca wszystkich do aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia. Prezes stowarzyszenia Irena Rusiecka podkreśla, że głównym celem stowarzyszenia jest poprawa standardu codziennego życia osób chorych na cukrzycę.

Przede wszystkim edukujemy, organizujemy spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, kosmetyczką. Wspieramy się wzajemnie w podstępnej chorobie, która dotyka coraz więcej osób – dodaje Irena Rusiecka.

Stowarzyszenie działa bardzo aktywnie. W bieżącym roku zorganizowało kilkanaście wydarzeń, w tym: pomoc rzeczową i zbiórkę na zakup leków wysłanych do Ukrainy, wsparcie dla ukraińskiej rodziny mieszkającej w Bogatyni, wyjazd sanatoryjny do Łeby, turnusy wczasowe, rajdy piesze na powitanie wiosny i lata, Dzień Matki. Wszystkim spotkaniom zawsze towarzyszy dobra atmosfera i uśmiech.

zdjęcia: Bolesław Mikulski

źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.