Dawne kino "Nysa" przy ulicy Daszyńskiego 35 znowu ma być puste. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszono temat przyszłości budynku. Obiekt figuruje w Gminnej Ewidencji Zabytków, ale nie jest wpisany do rejestru zabytków. 

Zdjęcie obecne, fot. bogatynia.info.pl

Budynek został wybudowany w 4 kwartale XIX wieku. Po wojnie w Bogatyni mieściło się w nim kino "Nysa". Obiekt został zamknięty w drugiej połowy lat 90-tych (XX wieku). W 1997 roku powstała w nim dyskoteka "Bajka" (nazwa odnosiła się prawdopodobnie do kultowych poranków - bajek wyświetlanych w kinie). Na początku maja 1997 zastrzelono tam młodego mężczyznę, mieszkańca Bogatyni. Później lokal zamknięto, stał pusty. Po kilku latach otwarto tam salon mebli, który właśnie kończy działalność. Budynek obecnie jest własnością gminy. Temat jego przyszłości poruszany był na sesji Rady Miejskiej pod koniec października. 

- W sprawach różnych poruszyłem kwestie związana z budynkiem należącym do gminy, który ze względu na zły stan techniczny ulega degradacji. Mam na myśli byłe kino „Nysa” do którego w dzieciństwie uczęszczałem na poranki gdzie z rówieśnikami oglądałem bajki na dużym ekranie takie jak „Pampalini łowca zwierząt”, „Bolek i Lolek”, „Reksio” i inne. Ze względu na fakt, iż aktualny najemca kończy tam działalność zwróciłem uwagę na potrzebę zabezpieczenia środków w przyszłorocznym budżecie na prace związane przynajmniej z zabezpieczeniem obiektu przed dalszym niszczeniem lub sprzedać go licząc na to, że znajdzie się ktoś kto wróci jego świetlność - poinformował w mediach społecznościowych radny Dominik Zawada. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.