Jak informują nasi czytelnicy w palcówkach sieci Biedronka zlokalizowanych w Bogatyni występuje częsty brak towaru i nadmierne - zdaniem naszych czytelników - obciążenie sklepów. Powodem tego stanu jest przygraniczne położenie sklepów i duże zainteresowanie zakupami naszych południowych sąsiadów. Czy firma faktycznie odczuwa zauważalne zwiększone obroty spowodowane przez obywateli Czech? Czy Biedronka przewiduje jakieś szczególne środki z powodu "nadmiernego oblężenia"? Czy zwiększoną zostanie intensywność dostaw? Czy zwiększoną zostanie liczba pracowników? Zadaliśmy te pytania. Co na to odpowiada sieć?

Fot. czytelniczka

Na nasze pytania przesłane pocztą elektroniczną odpowiedział Tomasz Palewicz, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy w Bogatyni:

- Priorytetem sieci Biedronka jest zawsze zapewnienie klientów pełnej dostępności towarów. Cieszymy się, że oferowane przez Biedronkę ceny zachęcają do dokonywania zakupów w naszej sieci. Dokładnie analizujemy sprzedaż i dostosowujemy nasze dostawy, w tym do sklepów w przygranicznej Bogatyni, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby konsumentów. Od 2021 r. Biedronka daje możliwość dołączenie do swojego programu lojalnościowego „Moja Biedronka” również klientom z sąsiednich krajów takich jak np. Niemcy, Czechy czy Ukraina. Rozszerzenie funkcjonowania karty „Moja Biedronka” to pokazanie otwartości na klientów nie tylko z Polski. Czesi stanowią blisko 50% klientów z zagranicy regularnie korzystających z kart „Moja Biedronka”.

Sprawa była również poruszana na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 21.10, o czym informuje w mediach społecznościowych radny Dominik Zawada. W tej kwestii w trakcie sesji radny Zbigniew Szatkowski zwrócił uwagę, że w związku hurtowym wykupowaniem artykułów spożywczych oraz związanymi z tym dużymi kolejkami pracownicy OPS sprawujący opiekę nad naszymi mieszkańcami tracą czas w kolejkach zamiast w tym czasie zajmować się podopiecznymi. Zaproponował wyposażenie ich w identyfikatory, które w porozumieniu z lokalnymi sklepami będą uprawniały ich do robienia zakupów poza kolejnością - napisał radny.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.