Funkcjonariusze Referatu Prewencji z Komisariatu Policji w Bogatyni po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Mercedes. Jak się okazało 44-latek posiadał, dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami oraz był pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Prewencji bogatyńskiego Komisariatu podczas nocnej służby na terenie gminy Bogatynia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Ten jednak pomimo nadawanych z oznakowanego radiowozu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, przyspieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów wjechał na drogę szutrową, gdzie uszkodził pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Kierującym Mercedesem okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że jest pod wpływem alkoholu.

Mercedes trafił na policyjny parking, a zatrzymany do policyjnej celi.

Teraz zatrzymanemu za popełnione przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.