Nasz druh pojechał pomagać do Francji! Piotr Kiełbowicz wraz z GFFFV Wrocław pojechał do Francji pomagać miejscowym służbom gasić pożary lasów.

Fot. OSP KSRG Sieniawka 

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna dwa moduły gaśnicze GFFFV Poland z woj. zachodniopomorskiego SZCZECIN oraz dolnośląskiego WROCŁAW, w sumie 146 strażaków i 49 pojazdów wyruszy dziś z pomocą francuskim strażakom, którzy walczą z pożarami lasów na południu swojego kraju. To już 37. Międzynarodowa Akcja Ratownicza Państwowej Straży Pożarnej!

Za pośrednictwem ERCC (Emergency Response Coordination Centre) Francja wystosowała zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów gaśniczych GFFFV przeznaczonych do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. W odpowiedzi na tę prośbę Państwowa Straż Pozarna zgłosiła swą gotowość.

W związku z powyższym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji polecił Komendantowi Głównemu PSP zadysponować strażaków ze sprzętem, którzy wesprą francuskich partnerów w działaniach gaśniczych.

Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC) przekazało informację, że na południu kraju spaleniu uległo już ok. 700 ha powierzchni leśnej, a 3000 osób zostało ewakuowanych.

Życzymy mu bezpiecznej służby i szybkiego powrotu do domu.

Źródło opisu: gov.pl

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.