Realizowane są kolejne etapy budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie. Obecnie prace budowlane trwają równocześnie na obiekcie i wokół świetlicy.

W kolejnych fazach prac w budynku wykonano: wieniec obwodowy i strop nad parterem oraz schody na piętro. Wymurowano ściany działowe i szczytowe, zamontowano drewnianą konstrukcję dachu (wraz z membraną dachową i łatami), stolarkę okienną oraz instalację elektryczną, położono również tynki wewnętrzne. Rozpoczęto montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz termoizolację elewacji. Na zewnątrz świetlicy trwa zagospodarowanie terenu, czyli: budowa dróg, chodników, parkingu oraz dojść do obiektu.

Przypomnijmy, że bardzo oczekiwana przez mieszkańców sołectwa świetlica wiejska mieścić będzie salę spotkań dla 50 osób, salę zajęć dydaktycznych, salę fitness oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Przy świetlicy powstanie plac zabaw, minisiłownia i zadaszona wiata oraz elementy małej architektury.

Wartość zadania, zgodnie z podpisaną umową wynosi 1 387 074,69 zł. Na jego realizację gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 600 000,00 zł.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.