W miniony piątek na jednej z ulic w gminie Bogatynia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Dochodzeniowo-Śledczego w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Jak wynika z ustaleń kierujący pojazdem marki Citroen podczas manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Yamaha. Niestety 29-letni motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

W miniony piątek dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na jednej z ulic w Porajowie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. Jak ustalili pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci kierujący pojazdem marki Citroen, 71-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu motocyklem marki Yamaha doprowadzając do zderzenia pojazdów. Następnie motocykl uderzył w oczekujący na włączenie się do ruchu pojazd marki BMW. Niestety w wyniku tego zdarzenia 29-letni motocyklista, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie i innych na utratę życia albo zdrowia.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.