Słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Dobre warunki na drodze dla wielu mogą być zachętą do szybszej jazdy. Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę, wzajemny szacunek i bezpieczną jazdę zarówno do kierowców samochodów jak i do fanów motocykli.

Pogoda w ostatnich dniach sprzyja zmotoryzowanym, dlatego zgorzeleccy policjanci apelują zarówno do fanów motocykli jak i kierujących samochodami o zachowanie ostrożności i wzajemny szacunek. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Szczególny apel kierujemy w stronę użytkowników dwóch kółek. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji rowerzysta, motorowerzysta bądź motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez obrażeń. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, są przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.  

W dniu 15 czerwca 2022 roku około godziny 20:40 w rejonie miejscowości Czerwona Woda na ul. Zgorzeleckiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty, który poruszał się z pasażerem. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu przez kierującego motocyklem w wyniku czego stracił on panowanie nad pojazdem. Nadmierna wiara w swoje umiejętności u kierującego mogła być  powiązana z faktem, że znajdował się on pod wpływem alkoholu. W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł kierujący motocyklem marki Yamaha, 36 letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Pasażer motocykla szczęśliwie nie odniósł w wyniku zdarzenia obrażeń.  Jak się okazało w toku dalszej kontroli kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami w związku z ich cofnięciem przez starostę.

Teraz za swoje nierozważne zachowanie kierujący odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

W ramach czerwcowego długiego weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji prowadza wzmożone działania. W ciągu zaledwie dwóch dni prowadzonych działań ujawnili już 62 kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości. Wśród nich, aż 5 przekroczyło dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h co wiązało się zgodnie z obowiązującymi przepisami z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo zatrzymali w tym okresie 3 nietrzeźwych kierujących, 1 kierującego pod wpływem środków odurzających oraz 4 kierujących nie stosujących się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.