W ciągu dwóch dni policjanci z całego powiatu zgorzeleckiego zatrzymali łącznie 9 osób poszukiwanych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był celem ustalenia miejsca pobytu, trzech po uiszczeniu grzywny zostało zwolnionych, pozostali trafili do aresztu, gdzie spędzą od 5 dni do 2 lat i 5 miesięcy więzienia.

Zgorzeleccy policjanci oprócz zatrzymywania osób poszukiwanych podczas codziennej służby, cyklicznie prowadzą działania mające na celu zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, czy organami ścigania. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się. Po otrzymaniu nakazów doprowadzenia, czy listów gończych funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniami rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych.

W ciągu dwóch dni policjanci z całego powiatu zatrzymali 9 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania.

Czterech mężczyzn w wieku 39, 46 i 55 lat po uiszczeniu niezapłaconych grzywien uwolnili się od aresztu. Jeden z poszukiwanych w wieku 47 lat również po ustaleniu jego miejsca pobytu został zwolniony.

Pozostali zatrzymani poszukiwani, w wieku 32, 35, 38, 39 i 51 lat, trafili do więzienia. Najstarszy z mężczyzn poszukiwany był dwom listami gończymi. Najdłużej za kratami będzie przebywał 38-latek, ma do odbycia 2 lata i 5 miesięcy więzienia.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.