Ściana opuszczonej i zdegradowanej willi Preibischa w Bogatyni została zabudowana rusztowaniami. Budynek nie będzie remontowany, powstanie tam mural.

Sprawa jest trzymana w tajemnicy. Naszej redakcji udało się dowiedzieć, że tworzącym malowidło jest znany bogatyński artysta Sławomir Zamożny (o twórczości bogatynianina pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach). O sprawie poinformował Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. - Nasi pracownicy przygotowali grunt. Widać jak wyglądała do niedawna ściana budynku przy ul. Kościuszki. Ale my tylko przygotowaliśmy ścianę. Teraz czas na.... zgadnijcie - napisał MZGK w mediach społecznościowych. Mural powstaje na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, ale wszelkie szczegóły są owiane tajemnicą. 

Przypomnijmy, że w 2016 roku był pomysł wyremontowania całego budynku (vide Chcą wyremontować willę Preibischa), ale skończyło się jedynie na planach. 

Willa Preibischa (obecnie ul. Kościuszki 24) to budowla z końca XIX w. Dom jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Willa obecny kształt uzyskała po pożarze, który wybuchł już po wojnie. Do powodzi był to dom zamieszkany przez wiele rodzin. Teraz była willa niszczeje niezamieszkana.

Więcej informacji o budynku i samej rodzinie można przeczytać: Rodzina Preibischów

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.