18 lat temu Polska i Czechy wstąpiły do Unii Europejskiej. Z tej okazji, wczoraj na styku trzech granic w Porajowie, spotkali się przedstawiciele władz samorządowych Bogatyni, Hradka nad Nysą, Zittau oraz Kraju Libereckiego.

Polską stronę reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Mirosław Drewniacki, Sołtys Porajowa Mateusz Smosarski, a także przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz zastęp OSP z Porajowa. Na Trójstyku licznie pojawili się również mieszkańcy oraz korzystający z pięknej pogody turyści.

Po wysłuchaniu hymnów narodowych oraz hymnu UE włodarze w okolicznościowych przemowach wspominali uroczystości akcesyjne, które odbyły w roku 2004 się właśnie na Trójstyku. Burmistrz Wojciech Dobrołowicz podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę, wyrażając nadzieję na dalszy dynamiczny rozwój "Małego Trójkąta" dzięki wsparciu z budżetu unijnego w nowej perspektywie finansowej. Wszyscy zgodnie podkreślali możliwości, jakie niesie ze sobą swoboda przekraczania granic czy korzystanie ze wspólnego rynku pracy.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.